کد خبر: 217360 A

معاون وزیر صنعت، معدن وتجارت:

تشکلهای صنفی بخش معدن به دولت، مجلس شورای اسلامی و دیگر تصمیم گیران پیشنهادات سازنده ارایه کنند تا مسیر سرمایه گذاری و توسعه این بخش هموار شود.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: تشکلهای صنفی بخش معدن به دولت، مجلس شورای اسلامی و دیگر تصمیم گیران پیشنهادات سازنده ارایه کنند تا مسیر سرمایه گذاری و توسعه این بخش هموار شود.

گزارش ایلنا و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سازمان توسعه و نوسازی معادن وصنایع معدنی ایران(ایمیدرو)، مهدی کرباسیان افزود: یکی از چالش های حوزه سنگ آهن، نداشتن پیش بینی وضع بازار به صورت تخصصی توسط بخش خصوصی است.

وی اظهار داشت: ماه های اخیر افت قیمت سنگ آهن در بازارهای جهانی به ویژه در چین را شاهد بودیم به طوری که بسیاری از معادن کوچک و متوسط قدرت رقابت را از دست داده اند و تولید آن ها غیراقتصادی شده است.

رئیس هیات عامل ایمیدرو اضافه کرد: معاونت امور معادن وصنایع معدنی وزارت صنعت، معدن وتجارت به تازگی پهنه های اکتشافی را مشخص ساخته و ضروری است که فعالان حوزه سنگ آهن به ویژه انجمن تولیدکنندگان و صادرکنندگان سنگ آهن به صورت منسجم وارد طرح های اکتشافی شوند.

وی تاکید کرد: سازمان ایمیدرو از حضور بخش خصوصی در عرصه اکتشاف معادن و طرح های توسعه ای خود استقبال می کند.

به گفته کرباسیان، اکتشاف نقشی اساسی در زنجیره صنعت فولاد و آینده آن ایفا می کند و به همین دلیل تشکل های بخش خصوصی باید به سرعت کنسرسیوم های اکتشافی تشکیل دهند.

وی خاطرنشان ساخت: فاصله زمانی تا دستیابی به اهداف پیش بینی شده در چارچوب سند چشم انداز ۱۴۰۴ مدت ۱۰ سال باقی است و باید بررسی و تحلیل دقیقی از وضعیت بازار سنگ آهن و به طور کلی زنجیره تولید فولاد برای این مدت صورت گیرد.

براساس این گزارش، کرباسیان این اظهارات را در دیدار هیات مدیره انجمن تولیدکنندگان و صادرکنندگان سنگ آهن ایران بیان کرد و افزود: پیشنهادات این انجمن برای بررسی وضعیت کسب و کار در این حوزه، تحلیل جایگاه معادن کوچک و متوسط، وضعیت بازارهای جهانی و نقش دولت در ایجاد هماهنگی در شرایط ایجاد شده، نکات سازنده ای است که می تواند راهگشا باشد.

ایران دولت دولت و مجلس رقابت سرمایه گذاری سند چشم انداز صنعت فولاد صنعت معدن مجلس شورای اسلامی معدن
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر