کد خبر: 217421 A

مدیر عامل اتحادیه دامداران ایران:

با گذشت چندین ماه از سال ۹۳ هنوز حدود ۱۲۰ میلیارد تومان از آن یارانه به دامداران پرداخت نشده است و شیر با قیمتی کمتر از قیمت مصوب از ابتدای امسال از دامداران خریداری می‌شود، در حالی که کسی پاسخگوی این موضوع نیست.

سعید سلطانی سروستانی گفت: سال گذشته با قراردادن تخم مرغ در سبد کالای دولت به تولید این محصول کمک قابل توجهی شد و برخی از مشکلات این بخش حل شد، اما متاسفانه دولت هنوز بابت آن موضوع مبلغ ۸ میلیارد تومان به اتحادیه‌ مربوطه بدهکار است.

به گزارش خبرنگار ایلنا، مدیر عامل اتحادیه دامداران ایران، در نشست خبری اظهار کرد: اتحادیه باغداران سال گذشته برای تامین میوه شب عید به کمک دولت آمد و میوه مورد نیاز آن زمان را تأمین کرد، اما بعد از اتمام تعطیلات به علت عرضه‌‌ همان میوه‌ها توسط وانتی‌های، ضرر زیادی به این اتحادیه وارد شد.

مدیر عامل اتحادیه دامداران ایران اظهار داشت: اتحادیه دامداران از سال ۹۱ قراردادهای زیادی را با دولت بسته است، اما از اول تیرماه ۹۲ تا پایان آبان هیچ علوفه‌ای به دامداران داده نشد و دامداران هنوز پس از گذشت بیش از یک سال نتوانسته‌اند علوفه یارانه‌ای مصوب دولت را دریافت کنند.

سلطانی با اشاره به یارانه مصوب ۴ ماه پایانی سال ۹۲ اظهار داشت: با گذشت چندین ماه از سال ۹۳ هنوز حدود ۱۲۰ میلیارد تومان از آن یارانه به دامداران پرداخت نشده است و شیر با قیمتی کمتر از قیمت مصوب از ابتدای امسال از دامداران خریداری می‌شود، در حالی که کسی پاسخگوی این موضوع نیست.

مدیرعامل اتحادیه دامداران کشور تصریح کرد: وزارت جهاد کشاورزی مسئولیت سنگینی را در دوره جدید بر عهده گرفته و اگر مسئولان این وزارتخانه به ظرفیت‌های اتحادیه‌ها و شرکت‌های تعاونی اتکا نکنند، به مشکل برخواهند خورد، بنابراین دولت باید مسئولیت تنظیم بازار تولید و صادرات را به اتحادیه‌ها واگذار کند تا هم مصرف‌کننده و هم تولید‌کننده راضی باشند.

ایران تعطیلات تنظیم بازار دولت شیر مشکلات میوه شب عید وزارت جهاد کشاورزی وزارتخانه یارانه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر