کد خبر: 218966 A

عضو انجمن مرغداران کشور در گفتگو با ایلنا:

ذرت در کشوری مثل برزیل کیلویی ۱۵۰ دلار است؛ اما در ایران کیلویی۲۳۰ دلار به فروش می‌رسد که یکی از دلایل این اختلاف قیمت را می‌توان هزینه بالای حمل و نقل این محصول به ایران و پس از آن از بنادر به مراکز فروش ذکر کرد.

محمد یوسفی در رابطه با بحث‌های پیرامون کیفیت مرغ ایرانی گفت: کیفیت مرغ ایرانی در مقایسه با مرغ‌های وارداتی از وضعیت مناسب تری برخوردار است.

عضو انجمن مرغداران کشوردر گفتگو با خبرنگار ایلنا، اظهار کرد: تولیدکنندگان مرغ با مشکلات بسیاری روبرو هستند که قیمت ذرت و سویا یکی از این مشکلات است.

یوسفی در رابطه با این اختلاف قیمت گفت: ذرت در کشوری مثل برزیل کیلویی ۱۵۰ دلار است؛ اما در ایران کیلویی۲۳۰ دلار به فروش می‌رسد که یکی از دلایل این اختلاف قیمت را می‌توان هزینه بالای حمل و نقل این محصول به ایران و پس از آن از بنادر به مراکز فروش ذکر کرد.

وی افزود: هزینه حمل و نقل هر کیلو ذرت ۷۰ دلار است که رقم مناسبی برای واردکنندگان نیست.

عضو انجمن مرغداران کشور در ادامه اظهار کرد: واردات ذرت از کشورهای برزیل، روسیه و اوکراین صورت می‌گیرد که هزینه حملو نقل، قیمت تمام شده را برای مرغداران بالا می‌برد.

وی با اشاره به تفاوت قیمت کمی که بین ذرت ایرانی و خارجی وجود دارد، گفت: ذرت تولیدداخلی نیز برای مرغداران گران است و با توجه به اینکه ذرت و سویا ۶۰ درصد از قیمت تمام شده مرغ را تشکیل می‌دهند، به نوبه خود موجب افزایش قیمت می‌شوند.

یوسفی افزود: وضعیت تامین‌دان مناسب نیست و از طرفی قیمت مرغ عرضه شده متناسب با هزینه‌ای که تولید کننده در امر تولید می‌کند نیست، تولیدکنندگان مرغ ناراضی‌اند و با ادامه این روند بیشتر این تولیدکنندگان ورشکست خواهند شد.

افزایش قیمت ایران برزیل حمل و نقل دلار روسیه مشکلات واردات هزینه ذرت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر