کد خبر: 219304 A

کلانتری:

از هر ۶ نفر ایرانی یک نفر در بخش تعاون فعال است ضمن آنکه ۶۰ درصد از حمل و نقل مسافری در اختیار تعاونی های حمل و نقل مسافری است.

معاون امور تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: از هر ۶ نفر ایرانی یک نفر در بخش تعاون فعال است ضمن آنکه ۶۰ درصد از حمل و نقل مسافری در اختیار تعاونی های حمل و نقل مسافری است.

به گزارش ایلنا، سیدحمید کلانتری در بازدید از تعاونی های حمل و نقل مسافربری کشور با هدف آشنایی با مسائل و مشکلات این بخش از اقتصاد، افزود: ۲۳۰۰ تعاونی حمل و نقل با ۷۷۰۰ عضو و ۵۶ هزار شاغل به صورت مستقیم در این تعاونی ها با ۲۰ هزار دستگاه اتوبوس فعال هستند.

وی پیشنهاد کرد: با عنایت به حیطه وسیع عملکردی تعاونی های حمل و نقل کشور، تشکیل کارگروه تخصصی شامل مدیران اتحادیه های حمل و نقل، مدیران و کارشناسان ستادی اداره کل تعاونیهای خدمات و پژوهشگران مرتبط جلسه ای برای احصاء مسائل مربوط به این تعاونی ها تشکیل شود.

کلانتری با اشاره به اینکه برخی مسائل موجود در تعاونی ها و به ویژه در تعاونی های حمل و نقل نیاز به تحلیل موضوعی دارد، افزود: باید تحلیل کرد به چه دلیل ساختار مینی بوس های موجود در تعاونی ها از کیفیت پایین تری نسبت به اتوبوس ها برخوردار می باشند.

وی تاکید کرد: با بررسی سطح توقعات متقاضی و مصرف کننده و مقایسه استانداردهای متوسط جهانی با استانداردهای ایران نیاز به بررسی تحلیلی دارد و باید به آن به طور جدی پرداخت.

معاون امور تعاون ادامه داد: برای تعامل هرچه بیشتر با سازمانهای ذیربط مسائل حمل و نقل کشور نظیر سازمان پایانه ها و سازمان ترمینال برنامه ریزی خواهیم کرد که کمتر از سه ماه دیگر گردهمایی در راستای توسعه و ارتقاء خدمت تعاونیهای حوزه حمل و نقل و با حضور وزرای مربوط به این حوزه و مسئولان اجرایی برگزار شود.

علیرضا ناطقی مدیرکل تعاونیهای خدماتی نیز با تشکر از حضور معاونت امور تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و کلیه مدیران عامل اتحادیه ها و تعاونی های هفده گانه سراسری کشور گزارش مختصری از وضعیت بخش تعاون در حوزه حمل و نقل ارایه کرد.

وی افزود: نزدیک به ۱۳ درصد(براساس معیارهای تن و کیلومتر) در بخش حمل و نقل متعلق به بخش تعاون می باشد و ۷۵ درصد حمل و نقل مسافری و کالا در بخش تعاون انجام می شود.

مدیرکل تعاونیهای خدماتی کمک به توسعه مدیریت ارتباط با مشتری و انعقاد تفاهم نامه ها با سازمانهای مرتبط و افزایش تعامل بین بخشی را برای پیشبرد اهداف برنامه های دفتر تعاونیهای خدمات در این راستا برشمرد.

اتوبوس اقتصاد ایران بخش حمل و نقل حمل و نقل مشکلات وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی تعاون بخش تعاونی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر