کد خبر: 222619 A

دبیر کل اتاق بازرگانی ایران:

رسیدن به توفیق کشور‌ها براساس میزان صادرات آن‌ها ارزیابی می‌شود.

دبیر کل اتاق بازرگانی ایران گفت: رسیدن به توفیق کشور‌ها براساس میزان صادرات آن‌ها ارزیابی می‌شود.

به گزارش خبرنگار ایلنا، نقره کار شیرازی، دبیر کل اتاق بازرگانی ایران صبح امروز در بیستمین همایش ملی توسعه صادرات غیر نفتی کشور با اشاره به میزان موفقیت کشور‌ها در اقصی نقاط دنیا گفت: رسیدن به توفیق کشور‌ها براساس میزان صادرات آن‌ها ارزیابی می‌شود.

وی افزود: در این میان اتاق بازرگانی تبریز با صد سال کار ارزنده توانسته قدمهای خوبی درعرصه صادرات بردارد.

وی گفت: خوشبختانه با فعالیتهای دولت یازدهم برای احیای اقتصاد کشور و اصلاح مسیر اقتصادی حجم صادرات به رقم ۴۷ میلیارد دلار رسیده که مقدمه‌ای برای ورود صحنه اقتصاد جهانی است.

وی افزود: با توجه به توانمندی و ساختار سازی بخش خصوصی و دولتی می‌توان از این رقم فرا‌تر رفت و از افتخارات ما ست که عمده‌ترین بخش صادرات کشور متعلق به بخش خصوصی است.

وی گفت: امروز ورودبه بازارهای جهانی رقابتی نابرابر است وواقعیت آن است که به جمهوری اسلامی ایران در بخش اقتصادی ظلم شده است.

وی افزود: به اعتقاد بنده نسخه شفا بخش اقتصاد ما را جز در بخش صادرات نباید در جای دیگری جست و صادرات یعنی توجه کامل به تولید با ارزش افزوده و بهره وری و کیفیت و حضور درصحنه‌های جهانی.

نقره کار شیرازی تصریح کرد: هر چند حضورو ورود به بازارهای جهانی کار سختی است و تغییرات و تحولات تکنولوژی فاصله‌ها را زیاد کرده است اما باید بتوان در این بازار آشفته و با تنگناهای سیاسی پایدار ماند چون مبنای اقتصاد مقاومتی چیزی جز برنامه ریزی صحیح وتوجه به زیر ساختهای مهم نیست.

اقتصاد اقتصاد کشور اقتصاد مقاومتی ایران بخش خصوصی بهره وری جمهوری اسلامی ایران دلار دولت صادرات
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر