کد خبر: 223289 A

وزیر جهاد کشاورزی:

برای کیفیت بخشی به ارقام و محصولات خرما در استان بوشهر، تجهیز و بازسازی باغات نخیلات در دستور کار وزارت جهاد کشاورزی قرار گرفته است.

وزیر جهاد کشاورزی در بوشهر گفت: برای کیفیت بخشی به ارقام و محصولات خرما در استان بوشهر، تجهیز و بازسازی باغات نخیلات در دستور کار وزارت جهاد کشاورزی قرار گرفته است.

به گزارش خبرنگار ایلنا، محمود حجتی در پایان سفر خود به بوشهر در جمع خبرنگاران با بیان اینکه مسائل و مشکلات حوزه‌های پرورش میگو، نخیلات و صنایع فرآوری خرما در بوشهر مورد بررسی قرار گرفت، گفت: به اتفاق استاندار بوشهر از بخش‌های آبزی‌پروری، تولید و برداشت میگو بازدید شد و مشکلات این بخش مورد بحثو بررسی قرار گرفت.

وی با اشاره به اینکه مشکلات زنجیره تولید آبزی پروری در استان بوشهر برطرف می‌شود، بیان کرد: امید است نارسایی‌هایی که در بخش آبزی‌پروری وجود دارد با مشارکت مسئولان شیلات، استاندار بوشهر و فعالان این بخش دراستان بوشهر برطرف کنیم و استان بوشهر به ظرفیت لازم در پرورش و تولید ابزیان دست یابد.

وزیر جهاد کشاورزی با تاکید بر این نکته که مشکلات آبزی‌پروران برطرف می‌شود، افزود: توسعه صنایع فرآوری در این بخش از ضروریات است چراکه سبب افزایش ارزش افزوده محصولات آبزیان می‌شود.

حجتی با اشاره به مشکلات نخلداران استان بوشهر گفت: در بازدیدی که از نخیلات در این استان شد یکی از مشکلات این بخش آبیاری سنتی است که راهکارهای لازم برای تغییر شیوه آبیاری و تبدیل آبیاری سنتی به نوین به کشاورزان ارائه می‌شود.

وی از نوسازی و تجهیز باغات خرما در استان بوشهر خبر داد و خاطرنشان کرد: آبیاری در اراضی نخلستان‌های استان بیشتر به صورت سنتی است که برای کیفیت بخشی به محصولات ارقام خرما در این منطقه، باغات خرما نوسازی و به امکانات لازم تجهیز می‌شود.

وزیر جهاد کشاورزی با تاکید بر برطرف شدن مشکلات باغداران خرما در استان بوشهر گفت: با نوسازی و تجهیز باغات خرما در استان بوشهر مشکلات به تدریج کاهش می‌یابد.

حجتی به وضعیت صید و صیادی پرداخت و افزود: مشکلات صید و صیادی، افزایش ایمنی شناورهای صیادی، تقویت ذخائر آبزیان و مشکلات صیادان استان بوشهر در فرصت دیگری مورد بررسی قرار می‌گیرد.

استان بوشهر جهاد کشاورزی خرما مشکلات وزارت جهاد کشاورزی وزیر تجهیز بوشهر نوسازی باغات
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر