کد خبر: 223517 A

دو تا سه سال آینده

این احتمال وجود دارد که واردات زغال سنگ هند ظرف دو تا سه سال آینده متوقف شود.

وزیر برق و زغال سنگ هند از احتمال توقف واردات زغال سنگ این کشور ظرف دو تا سه سال آینده خبر داد.

به گزارش ایلنا و به نقل از خبرگزاری رویترز از دهلی نو، پییوش گویل، وزیر برق و زغال سنگ هند اعلام کرد: این احتمال وجود دارد که واردات زغال سنگ هند ظرف دو تا سه سال آینده متوقف شود.

وی در یک کنفرانس گفت: هند، سومین واردکننده بزرگ زغال سنگ جهان، تا سال ٢٠١٩ میلادی تولید زغال سنگ خود را با دو برابر افزایش به حدود یک میلیارد تن می رساند.

درحالی که هند برای تامین انرژی الکتریکی و سایر انرژیها خود با روند روزافزون واردات روبروست، وزارت دارایی این کشور چتدی پیش در گزارشی اعلام کرد: برای تامین نیروگاه‌های هند که به‌ شدت تشنه سوخت هستند، باید خیلی سریع ساختار شرکت زغال‌سنگ هند مورد بازسازی قرار گیرد.

شرکت کول ایندیا(CIL) که بزرگترین معدن‌کار زغال‌سنگ در دنیا به شمار می رود، ٨٠ درصد تولید سنگ سیاه هند را بر عهده دارد، اما به علت تاخیر در کسب تاییدیه‌های لازم زیست‌محیطی و توسعه ندادن معادن، در دستیابی به اهداف تولیدی خود ناکام مانده است.

هم اکنون خاموشی در هند موضوعی طبیعی است و میلیونها نفر بدون برق می‌مانند.

در هند، شرکتهای تامین برق، فولاد و سایر شرکتها می‌توانند از معادن زغال‌سنگ تنها برای استفاده خودشان بهره‌برداری کنند. هند با وجودی که دارنده پنجمین ذخایر بزرگ زغال‌سنگ دنیاست، سومین واردکننده بزرگ این سوخت نیز به شمار می رود.

انرژی برق جهان زیست محیطی فولاد معدن واردات هند سنگ زغال
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر