کد خبر: 226092 A

مدیر عامل شرکت شهرکهای صنعتی گیلان خبر داد:

مدیر عامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان گیلان از واگذاری سه شهرک صنعتی شفت، سیاهکل و تالش به شرکت‌های خدماتی در گیلان خبر داد.

مدیر عامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان گیلان از واگذاری سه شهرک صنعتی شفت، سیاهکل و تالش به شرکت‌های خدماتی در گیلان خبر داد.

به گزارش ایلنا از رشت، طهمورثلاهوتی اشکوری با اعلام این خبر اظهار کرد: شرکت‌های خدماتی جهت اداره امور شهرک‌های صنعتی تاسیس شده و سهامداران آن تماما صاحبان عرصه‌های صنعتی‌‌ همان شهرک یا ناحیه صنعتی هستند و بدیهی است آن بخش از وظایف حاکمیتی، کماکان در اختیار شرکت شهرک‌های صنعتی استان گیلان قرار گیرد.

وی در ادامه افزود: دراجرای اصل ۴۴ قانون اساسی، تصدیگری و ارائه خدمات به عهده شرکت‌هایی خواهد بود که سهامداران آن صنعتگران‌‌ همان شهرک یا ناحیه صنعتی هستند و این امر به نوعی مرحله اول خصوصی سازی است و شرکت‌های خدماتی تاسیس شده با توجه به کسب درآمد از عمل دریافت شارژ امور نگهداری شهرک‌ها و نواحی صنعتی خدمات خود را ارائه می‌دهند.

رئیس هیئت مدیره شرکت شهرک‌های صنعتی استان گیلان گفت: شرکت شهرک‌های صنعتی تمامی پروژه‌های نیمه تمام را در شهرک‌ها و نواحی صنعتی به پایان رسانده و نسبت به جانمایی و تاسیس شهرک‌های جدید اقدام خواهد کرد، البته لازم به ذکر است واگذاری امور شهرک‌ها به شرط تملک حداقل ۵۰ درصد از عرصه شهرک‌ها و یا نواحی صنعتی امکانپذیر است و تمامی وظایف حاکمیتی شهرک هاس صنعتی به صورت پررنگتری به مرحله اجرا درخواهد آمد.

وی در پایان افزود: تعداد شهرک‌ها و نواحی صنعتی واگذار شده یا در حال واگذاری، جمعا در گیلان در فاز اول ۱۴ واحد است که از این تعداد در ۵ موقعیت ثبت شرکت‌های خدماتی صورت پذیرفته و تاکنون شهرک‌های صنعتی واگذار شده ۳ شهرک شفت، سیاهکل، تالش هستند.

لاهوتی یادآور شد: شهرک‌های صنعتی لاهیجان و پرکاپشت آستانه اشرفیه نیز در شرف واگذاری می‌باشند که در طی هفته‌های آتی واگذار خواهند شد.

استان گیلان اصل ۴۴ خصوصی سازی درآمد قانون اساسی هیئت مدیره شرکت گیلان صنعتی شهرک
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر