کد خبر: 226117 A

رییس سازمان امور اراضی:

در حوزه توسعه معادن و برداشت معدن پوکه سعی می‌شود تا از تخریب اراضی کشاورزی جلوگیری شده و قوانین مربوط به حفظ کاربری رعایت شود.

رییس سازمان امور اراضی گفت: در حوزه توسعه معادن و برداشت معدن سعی می‌شود تا از تخریب اراضی کشاورزی جلوگیری شده و قوانین مربوط به حفظ کاربری رعایت شود.

به گزارش خبرنگار ایلنا، قباد افشار در بازدید از طرح‌های توسعه اراضی ملی و کشاورزی اظهار کرد: به شدت با تخریب و تصرف غیر‌قانونی اراضی که یک تهدید جدی به شمار می‌رود برخورد می‌کنیم و با تقویت گشت‌های حفاظت حفظ کاربری سعی داریم جلوی برخی از اقدامات غیر‌قانونی در این حوزه بگیریم.

وی درباره نحوه واگذاری اراضی منطقه ویژه اقتصادی گفت: در حوزه توسعه معادن و برداشت معدن سعی می‌شود تا از تخریب اراضی کشاورزی جلوگیری شده و قوانین مربوط به حفظ کاربری رعایت شود.

رئیس سازمان امور اراضی با اشاره به خودداری جدی از واگذاری اراضی درجه یک، دو و سه کشاورزی به طرح‌های گردشگری، اضافه کرد: ‌ سعی داریم برای چنین طرح‌هایی از اراضی که قابلیت پایین کشاورزی را دارند واگذاری‌ها انجام شود.

وی افزود: ‌ امسال و برای سال آینده در اکثر استان‌ها اجرای طرح کاداستر را در تثبیت اراضی کشاورزی در دستور کار قرار دادیم تا با این کار بتوانیم هوشمندانه بر اراضی ملی مدیریت کنیم که سعی شده در این زمینه با همکاری سازمان ثبت اسناد و املاک صدور سند انجام شده و حتی با این اسناد صاحبان اراضی کشاورزی بتوانند از تسهیلات مناسب استفاده کنند.

کشاورزی گردشگری معدن سازمان امور اراضی قانونی تخریب جدی سعی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر