کد خبر: 226182 A

فاز دوم اجرای ثبت سفارش الکترونیکی آغاز شد؛

از این پس ۳۲۰۰ ردیف تعرفه به صورت الکترونیکی ثبت سفارش می شود و تمام مراحل این امر از ابتدا تا انتها برعهده متقاضیان است.

مدیرکل دفتر صادرات و واردات سازمان توسعه تجارت از اجرای فاز دوم ثبت سفارش الکترونیکی کالاها خبر داد و گفت: از این پس ۳۲۰۰ ردیف تعرفه به صورت الکترونیکی ثبت سفارش می شود و تمام مراحل این امر از ابتدا تا انتها برعهده متقاضیان است.

به گزارش ایلنا و به نقل از سازمان توسعه تجارت، سیدعباس حسینی با بیان آنکه با اجرای فاز دوم ثبت سفارش الکترونیکی، در حدود نیمی از تعرفه های وارداتی به صورت اتوماتیک و بدون دخالت کارشناسان ثبت سفارش می شوند، افزود: متقاضیان با اطلاع از این فرآیند می توانند بدون حضور فیزیکی کالاهای خود را سفارش دهند.

وی، این اقدام را در راستای تسهیل فرآیندهای وارداتی دانست و افزود: از آنجا که ۸۵ درصد اقلام وارداتی مواد اولیه و کالاهای سرمایه ای است، این اقدام به روان سازی تامین نیازهای بخش تولید و بهبود فضای کسب و کار منجر می شود.

مدیرکل دفتر صادرات و واردات تصریح کرد: پیش از این و در اجرای فاز اول این طرح، ثبت سفارش الکترونیکی بیش از ۲ هزار ردیف تعرفه آغاز شد و در فاز دوم نیز با اضافه شدن هزار ردیف تعرفه دیگر، ۳۲۰۰ ردیف تعرفه، الکترونیکی ثبت سفارش می شوند و در مراحل بعدی نیز سایر تعرفه ها به این روند اضافه خواهند شد.

فهرست ردیف تعرفه های مشمول ثبت سفارش الکترونیکی در سامانه ثبتارش در دسترس است و از این پس پرونده متقاضیان این اقلام، پس از پرداخت اینترنتی کارمزد ثبت سفارش، بدون مراجعه به مراکز ثبت سفارش سطح کشور به صورت خودکار به شعب بانک عامل و گمرکات اجرایی کشور ارسال می شود.

تجارت سرمایه کسب و کار واردات صورت ثبت الکترونیکی تعرفه سفارش ردیف
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر