کد خبر: 226295 A

در چاچوب اجرای قانون تمرکز وظایف بخش کشاورزی؛

جلسه مجمع عادی به طور فوق العاده شرکت بازرگانی دولتی ایران امروز اول آذر ماه سال ۹۳ با حضور محمود حجتی وزیر جهادکشاورزی به عنوان رییس مجمع و با حضور اکثریت نمایندگان وزارتخانه های عضو مجمع شرکت تشکیل شد.

نخستین جلسه مجمع شرکت بازرگانی دولتی ایران پس از انتقال به وزارت جهادکشاورزی تشکیل شد.

به گزارش ایلنا و به نقل از وزارت جهادکشاورزی، جلسه مجمع عادی به طور فوق العاده شرکت بازرگانی دولتی ایران امروز اول آذر ماه سال ۹۳ با حضور محمود حجتی وزیر جهادکشاورزی به عنوان رییس مجمع و با حضور اکثریت نمایندگان وزارتخانه های عضو مجمع شرکت تشکیل شد.

در این جلسه پس از استماع گزارش مدیرعامل و سایر مدیران شرکت بازرگانی دولتی ایران درباره عملکرد این شرکت در سال جاری، بابت اجرای تکالیف دولتی و نیز عملیات بازرگانی، تمام اصلاح بودجه سال ۱۳۹۳ و بودجه پیشنهادی شرکت برای سال ۱۳۹۴ به تصویب مجمع رسید.

همچنین وزیر جهادکشاورزی سیاست های جدید و مورد انتظار وزارت جهاد کشاورزی از شرکت بازرگانی دولتی ایران را به منظور عملیاتی کردن اهداف تامین ذخایر راهبردی کالاهای اساسی کشاورزی مورد نیاز کشور را تبیین و برای اجرا ابلاغ کرد.

به گزارش ایرنا، قانون انتزاع(تمرکز وظایف بخش کشاورزی در وزارت جهاد) اسفندماه سال ۹۲ برای اجرا به وزارت جهاد کشاورزی ابلاغ شد.

براساس این ابلاغیه، تمام وظایف و اختیارات شرکت پشتیبانی امور دام، تنظیم بازار محصولات پروتئینی، لبنی و کشاورزی، سیاست های واردات و صادرات محصولات کشاورزی و صنایع تبدیلی و تکمیلی از وزارت صنعت، معدن و تجارت منفک و به وزارت جهادکشاورزی بازگردانده شد.

براساس این قانون مدیرعامل و اعضای هیات مدیره بانک کشاورزی نیز توسط وزیر جهادکشاورزی پیشنهاد داده می شود.

این در حالیست که قانون انتزاع(تمرکز وظایف کشاورزی در وزارت جهادکشاورزی) اسفند ماه سال ۹۱ به تصویب و تأیید شورای نگهبان رسیده بود.

ایران بخش کشاورزی تنظیم بازار قانون کالاهای اساسی کشاورزی محصولات کشاورزی وزارت جهاد کشاورزی وزارت صنعت معدن و تجارت وزارتخانه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر