کد خبر: 229617 A

اهمیت طرح های نیروگاهی در منطقه ویژه خلیج فارس به عنوان زیرساخت صنایع معدنی مانند صنایع آلومینیوم و فولاد بسیار بالاست و زمینه را برای تشویق سرمایه گذاران به منظور حضور در این منطقه فراهم می کند.

نیروگاه ۵۰۰ مگاواتی با سرمایه گذاری ۵۰۰ میلیون دلار و نیروگاه شرکت غدیر اوکسین به ظرفیت ۲۳۵ مگاوات صبح امروز از باحضور محمد رضا نعمت زاده، وزیر صنعت‌، معدن و تجارت افتتاح خواهد شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، محمد رضا نعمت زاده، وزیر صنعت، معدن و تجارت صبح امروز به منظور افتتاح دو نیروگاه ۵۰۰ و ۲۳۵ مگاواتی وارد بندر عباس شد.

بر اساس این گزارش، این نیروگاهها شامل؛ نیروگاه نما به ظرفیت ۵۰۰ مگاوات و سرمایه گذاری ۵۰۰ میلیون دلار و نیروگاه شرکت غدیر اوکسین به ظرفیت ۲۳۵ مگاوات و سرمایه گذاری ۱۰۲ میلیون دلار هستند.

اهمیت طرح های نیروگاهی در این منطقه به عنوان زیرساخت صنایع معدنی مانند صنایع آلومینیوم و فولاد بسیار بالاست و زمینه را برای تشویق سرمایه گذاران به منظور حضور در این منطقه فراهم می کند.

چند طرح دیگر منطقه ویژه در سال جاری آماده بهره برداری خواهد شد که از جمله آنها می توان به نصب تجهیزات مکانیزه مربوط به طرح توسعه اسکله تخلیه و بارگیری مواد فله از ۶ به ۱۲ میلیون تن اشاره کرد که با سرمایه گذاری ۸۰ میلیارد ریال اجرا می شود.

همچنین امروز نعمت زاده از نمایشگاه صنایع دریایی و جاسک و میناب هم بازدید خواهد کرد.

نعمت زاده
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر