کد خبر: 229910 A

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم رئیس جمهوری:

روستائیان مرزنشین با تشکیل شرکت تعاونی و یا شرکت های سهامی خاص با سهم آورده ۱۵درصد از ۸۵ درصد تسهیلات بدون بهره مند می شوند.

معاون توسعه روستائی و مناطق محروم کشور اعلام کرد: اهالی روستاهای مرزنشین برای ایجاد واحدهای تولیدی و اشتغالزا از تسهیلات بدون بهره برخوردار می شوند.

به گزارش ایلنا، ابوالفضل رضوی، عنوان نماینده رییس جمهوری در جلسه شورای اداری شهرستان مراوه تپه افزود: این تسهیلات بر اساس مصوبه دولت در راستای حمایت از مرزنشینان پرداخت می شود.

رضوی با بیان اینکه ۸۶ درصد جمعیت شهرستان مراوه تپه را مرزنشینان تشکیل می دهند، افزود: روستائیان مرزنشین با تشکیل شرکت تعاونی و یا شرکت های سهامی خاص با سهم آورده ۱۵درصد از ۸۵ درصد تسهیلات بدون بهره مند می شوند.

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم کشور گفت: همچنین کارت یارانه روستائیان مرزنشین بعنوان وثیقه تسهیلات دریافتی قابل ارائه به بانک ها می باشد و مدت باز پراخت این وام نیز۱۰ساله است.

رضوی، ادامه داد: سرمایه گذارانی که در دیگر نقاط کشور زندگی می کنند و اهل روستاهای نوار مرزی هستند می توانند با آورده ۲۵ درصدی از این وام با بهره ۴ درصد و باز پرداخت ۱۰ ساله استفاده کنند.

وی گفت: سرمایه گذاران خارج از شهرستان نیز با مشارکت اهالی روستاهای مرزی با آورده ۳۵ درصد از این وام ها بهره مند می شوند.

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم رییس جمهوری در ادامه از اختصاص ۱۰میلیارد ریال اعتبار ویژه برای شهرستان مراوه تپه خبر داد و افزود: این اعتبار جهت اجرای طرح های عمرانی روستاهای مرزی هزینه خواهد شد.

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم رییس جمهوری در جریان این سفر با حضور در گلزار شهدای مراوه تپه با قرائت فاتحه نسبت به شهدای این شهرستان ادای احترام کرد.

د

دولت رییس جمهوری سرمایه سرمایه گذاران شورای اداری یارانه تشکیل بهره تسهیلات مرزنشین
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر