کد خبر: 231694 A

رییس انجمن صنایع شیمیایی و سلولزی استان اصفهان در گفتگو با ایلنا:

کشورهای همجوار بازارهای خوب صادراتی برای ایران محسوب می شوند اما به دلیل کوتاهی ما در طی سالهای گذشته، کشور ترکیه با ارایه اجناس مرغوب بازار های این کشورها را تصاحب کرده است.

رییس انجمن صنایع شیمیایی و سلولزی خانه صنعت، معدن و تجارت استان اصفهان گفت: ۳۰ درصد واحدهای تولیدی متوسط و کوچک لاستیک در اصفهان فعالیت می کنند و صنایع پتروشیمی و تولیدات پارافین ما در حال حاضر صادرات دارند.

منصور جمشیدی در گفتگو با ایلنا ادامه داد: حدود ۳۰ درصد از صنایع شیمیایی کشور در استان اصفهان واقعند که با ۳۵ تا ۴۰ درصد ظرفیت خود کار می کنند.

وی صنایع رنگ و رزین، پتروشیمی، لاستیک و پلاستیک را از فعال ترین صنایع شیمیایی در استان دانست و افزود: جای خالی صنایع تولیدکننده مواد اولیه رنگ و لاستیک و رزین دیده می شود.

وی با بیان اینکه در ماه های ابتدایی سال جاری با رکود مواجه بوده ایم گفت: کشورهای همجوار بازارهای خوب صادراتی هستند اما به دلیل کوتاهی ما در ایران، کشور ترکیه با ارایه اجناس مرغوب بازار های این کشورها را تصاحب کرده است.

جمشیدی با اشاره به نبود ماشین آلات پیشرفته در کشور، تصریح کرد: برخی از دستگاه های موجود در این صنعت از کشور چین وارد شده و می شود که درجه کیفی این دستگاه ها نیز با یکدیگر بسیار متفاوت است. همچنین باید به این نکته نیز اشاره کرد که در برخی موارد نیز به دلیل نداشتن همین قطعات که عموما چینی است واحد های تولیدی با مشکلات بسیاری مواجه خواهند شد.

استان اصفهان اصفهان ایران پتروشیمی پلاستیک ترکیه چین صنعت صنعت معدن و تجارت مشکلات
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر