کد خبر: 231933 A

وزیر صنعت، معدن و تجارت؛

در کنار زمینه های گردشگری در استان همدان و تلاش و همکاری مسوولان و نزدیکی با مرزهای غربی و شمالی کشور، می توان در استان همدان زمینه های خوبی برای تجارت فراهم کرد.

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: فرآیند تولید محصولات معدنی از محل استخراج تا مرحله نهایی در استان ها انجام شود.

به گزارش ایلنا، محمدرضا نعمت زاده درآیین افتتاح کارخانه تولید کنستانتره سنگ آهن اسدآباد با بیان اینکه استان همدان ظرفیت های خوبی به لحاظ وجود معادن دارد، افزود: استاندار همدان در نشستی که داشتیم تاکید کرد، قرار است طرح توسعه کنستانتره اسدآباد انجام شود و برای ادامه این زنجیره به صورت یکپارچه با ظرفیت بالا سرمایه گذاری کنند.

وی اضافه کرد: این تصمیم در ماه گذشته در استان های کردستان و زنجان نیز گرفته شد که محصول از معدن تا مرحله نهایی در استان ها فرآوری شود تا نیاز به جابه جایی بی موقع و حمل و نقل وجود نداشته باشد.

وی اظهار کرد: استان همدان از نظر توسعه صنعتی با توجه به وجود معادن و توسعه بخش کشاورزی و ماده اولیه در کشور مطرح است و این استان قابلیت های خوبی در این زمینه دارد.

نعمت زاده گفت: یک واحد سیلیس نیز با ۹۵ درصد پیشرفت در همدان آماده راه اندازی است که بزودی در همدان افتتاح می شود و با راه اندازی صنعت پتروشیمی، شاهد رشد بیشتری در استان همدان خواهیم بود.

وی افزود: در استان همدان با وجود مواد اولیه موجود و بخش های کشاورزی و معدنی، می توان صنایع را توسعه داد و اشتغال ایجاد کرد.

وزیر صنعت، معدن و تجارت افزود: در کنار زمینه های گردشگری در استان همدان و تلاش و همکاری مسوولان و نزدیکی با مرزهای غربی و شمالی کشور، می توان در استان همدان زمینه های خوبی برای تجارت فراهم کرد.

نعمت زاده اضافه کرد: استان همدان در ارتباط با مسیر شمال و جنوب از نظر حمل و نقل شهرت دیرینه ای دارد و با افتتاح راه ها و بزرگراه ها، این استان از حیثتجارت نقش مهمی در منطقه می تواند داشته باشد.

وی ابراز امیدواری کرد: تا سال آینده شاهد احداثواحدهای نمونه ای در استان باشیم که در این زمینه وزیر کار نیز باید حمایت کنند تا گذشته جبران شود.

نعمت زاده و وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی صبح امروز سه شنبه در سفری یک روزه ' اسحاق جهانگیری ' معاون اول رییس جمهوری را برای افتتاح چندین طرح و شرکت در نشست شورای اداری همدان همراهی می کنند.

شهرستان اسدآباد با دارا بودن ۱۱۰ هزار نفر جمعیت در غرب استان و در ۴۵ کیلومتری شهر همدان واقع شده است.

استان همدان بخش کشاورزی بزرگراه تجارت رشد صنعت معدن و تجارت کشاورزی گردشگری معاون اول وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر