کد خبر: 236105 A

نعمت زاده:

اتخاذ ارزانترین راه و اقتصادی ترین روش برای ساخت کالای تمام شده، الگو برداری از نمونه های کالاهای خوب خارجی، رقابت صحیح، سالم وعلمی با سایر تولید کنندگان داخلی و خارجی، بهره گیری از تجارب و دانش اساتید ودانش آموختگان حوزه صنعت جملگی برای ارتقاء کیفیت و خلق اثری زیبا و جامعه پسند، مفید واقع شود.

وزیر صنعت، معدن وتجارت گفت: برای ارتقای کیفیت محصولات و خدمات تولیدی باید از تجارب جهان بهره برد ضمن این که در کنار آن راه‌های افزایش بهره‌وری و کیفیت را شناسایی کرد.

به گزارش ایلنا و به نقل از شبکه اطلاع رسانی تولید وتجارت ایران(شاتا)؛ «مهندس محمدرضا نعمت‌زاده» در مراسم چهارمین دوره جشنواره ملی تجلیل از تلاشگران کیفیت کشور، با بیان این مطلب، افزود: دقت، علاقه، زیبای شناسی، عشق و باور در طراحی یک اثربه ماندگاری آن کمک می کند.

وزیر صنعت، معدن وتجارت با اشاره به اینکه جلب رضایت مشتریان محصولات تولیدی و خدمات نیاز مستمر به ارتقاء کیفیت آن دارد، افزود: علاوه بر این با ساخت کالاهای با دوام تر و ارایه خدمات پس از فروش، اتخاذ بهترین رویه در طراحی و ساخت محصولات ورعایت استانداردهای علمی تدوین شده می توانند در امر مشتری مداری و ادامه تولید موثر واقع شوند.

مهندس نعمت زاده در ادامه تصریح کرد: اتخاذ ارزانترین راه و اقتصادی ترین روش برای ساخت کالای تمام شده، الگو برداری از نمونه های کالاهای خوب خارجی، رقابت صحیح، سالم وعلمی با سایر تولید کنندگان داخلی و خارجی، بهره گیری از تجارب و دانش اساتید ودانش آموختگان حوزه صنعت جملگی برای ارتقاء کیفیت و خلق اثری زیبا و جامعه پسند، مفید واقع شود.

وی درادامه مصادیق خود در ارتقای کیفیت به صنایع نساجی، پوشاک، کفش، فرش دستی، ماشینی وکاشی وسرامیک اشاره کرد و گفت: ایجاد مدارس مد، بکار گیری نقاشان و هنرمندان طراح، تعامل با دانشکده های هنر، مراجعه به آرشیو کتب و اسناد قدیمی و سایر روشها می تواندعلاوه برتامین نظر مشتریان از واردات بی رویه محصولات بی کیفیت خارجی از جمله پارچه را بکاهد.

مهندس نعمت زاده در ادامه با اشاره به اینکه علاوه بر محصولات می بایست روشهای اداریمان نیز می بایست کیفی شود، گفت: در حوزه قانون گذاری نیز می بایست با لحاظ مقررات زدایی، جلوگیری از تصویب قوانین متعدد و بی اثر، حذف قوانین دست و پاگیرخودمان را به پیشرفت های حاصله در دردنیا نزدیک کنیم.

وی در پایان گفت: خوشبختانه انسان‌های فرهیخته و با استعداد درجمهوری اسلامی ایران فراوان است که با شناسایی و بکار گیری استعدادهای آنان می بایست در تولید محصولات کیفی مبادرت نماییم.

جامعه جهان خدمات پس از فروش رقابت صنعت صنعت معدن فرش کفش مد واردات
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر