کد خبر: 239011 A

رئیس سازمان حفظ نباتات کشور:

گرینینگ هنوز به صورت اپیدمی در نیامده است و امکان مداوای آن وجود ندارد، اگر درختی آلوده به این بیماری شد، راهکار مؤثر آن ردیابی و امحای آن‎هاست.

رئیس سازمان حفظ نباتات کشورگفت: بیماری «گرینینگ» مرکبات جنوب کرمان را مورد تهدید قرار داده است.

به گزارش خبرنگار ایلنا، محمدعلی باغستانی در بازدید از مجتمع کشاورزی شهرستان عنبرآباد در جمع خبرنگاران گفت: در بحثآلودگی مرکبات منطقه جنوب کرمان به سموم هیچ جای نگرانی وجود ندارد، بلکه در خیلی از موارد محصولاتی ارگانیک تولید و به بازار عرضه می‌‎شود.

وی افزود: با توجه به اینکه گرینینگ هنوز به صورت اپیدمی در نیامده است و امکان مداوای آن وجود ندارد، اگر درختی آلوده به این بیماری شد، راهکار مؤثر آن ردیابی و امحای آن‎هاست.

وی در زمینه عرضه سموم غیرمجاز در فروشگاه‎های کشاورزی اظهار کرد: مدیریت این امر تنها توسط وزارت جهاد کشاورزی امکان ندارد.
وی مبارزه با ناقلان این بیماری را از دیگر موارد تأثیرگذار در این امر خواند و گفت: از مسئولان استانی به ویژه استاندار کرمان درخواست می‌‎شود تا توجه ویژه‎ای به بحثمبارزه با بیماری گرینینگ داشته باشند.

باغستانی افزود: در سطح وزارتخانه جهاد کشاورزی پیگیری‎های لازم را انجام می‌‎دهیم تا بتوانیم، توجه ویژه مسئولان را نسبت به این امر معطوف کنیم.

رئیس سازمان حفظ نباتات عنوان کرد: در بحثآلودگی مرکبات منطقه جنوب کرمان به سموم هیچ جای نگرانی وجود ندارد، بلکه در خیلی از موارد محصولاتی ارگانیک تولید و به بازار عرضه می‌‎شود.

جهاد کشاورزی کشاورزی مرکبات وزارت جهاد کشاورزی وزارتخانه کشور جنوب حفظ بیماری گرینینگ
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر