کد خبر: 251400 A

یک کارگزار صنعت پتروشیمی در گفت‌وگو با ایلنا:

بهای نفت تگزاس که تا چند روز گذشته بالای ۵۰ دلار بود که هم اکنون به زیر ۵۰ دلار رسیده و باعثشده چشم‌انداز صنعت پتروشیمی از نظر نرخ‌های جهانی خیلی روشن نباشد.

در هفته‌ای که گذشت بهای نفت حرکت رو به بالایی داشت و دیروز نیز حجم معاملات کمی افزایش پیدا کرد.

محمد میری، در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا اظهار داشت: قیمت جهانی نفت از ماه‌های گذشته روند کاهشی داشته و بازار نیز توقع دارد تا قیمت‌ها بیش از این کاهش پیدا کند.

وی افزود: در هفته‌ای که گذشت بهای نفت حرکت رو به بالایی داشت و دیروز نیز حجم معاملات کمی افزایش پیدا کرد.

میری تصریح کرد: بهای نفت تگزاس که تا چند روز گذشته بالای ۵۰ دلار بود هم اکنون به زیر ۵۰ دلار رسیده و باعثشده چشم‌انداز صنعت پتروشیمی از نظر نرخ‌های جهانی خیلی روشن نباشد. اما آنچه مسلم است این است که بهای نفت رشد چندانی نخواهد داشت و کسی هم رشدی برای آن متصور نیست.

وی ادامه داد: نمی‌توان خیلی بر قیمت و فروش محصولات پتروشیمی دل خوش کرد زیرا اکثریت صادرات ایران به سمت مشتری‌های آسیایی و کشور چین است.

وی گفت: همچنین بازار داخلی نیز رکود شدیدی داشته است و صنایع پایین‌دستی نیمه تعطیل شده اند و ظرفیت آن‌ها به یک‌سوم رسیده است.

این کارگزار بورس کالا افزود: تنها درصورتی که طرح‌های توسعه‌ای پیشرفتی داشته باشند و ظرفیت واحد‌ها افزایش پیدا کند می‌توان کمی امیدوار بود اما آنچه حائز اهمیت است این است که تا یک یا دو سال آینده اتفاق خاصی نخواهد افتاد و حتی ممکن است سهام صنایع بانکداری تا ۲۰۰درصد رشد پیدا کند اما صنعت پتروشیمی تنها ۵۰ درصد افزایش داشته باشند.

پتروشیمی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر