کد خبر: 253243 A

مدیر کل اقتصاد و دارایی استان اصفهان در دیدار با هیات سنگاپور:

قانون تشویق و حمایت از سرمایه‌گذاری خارجی؛ قانونی مترقی و پیشرفته است که می‌تواند تضمین قابل توجه و مناسبی برای پوشش ریسک‌های سرمایه‌گذاران خارجی باشد.

جلسه بررسی فرصت‌های سرمایه‌گذاری مشترک اصفهان و سنگاپور در مرکز خدمات سرمایه گذاری استان اصفهان برگزار شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از اصفهان، «کودی لی»، مدیر بخش خاورمیانه و آفریقای معاونت بازرگانی بین‌المللی فدراسیون تجارت سنگاپور، درجلسه بررسی فرصت‌های سرمایه گذاری مشترک اصفهان و سنگاپور که در مرکز خدمات سرمایه گذاری استان اصفهان برگزارشد، بر سابقه دیرینه همکاری‌های سیاسی، اقتصادی و تجاری دو کشور تاکیدکرد و بیان داشت: باتوجه به جایگاه اقتصادی ملی و بین‌المللی استان اصفهان، قابلیت‌های بسیار مناسب و بالقوه‌ای برای دستیابی به سطوح بالا‌تر همکاری اقتصادی در زمینه‌های تجاری و سرمایه‌گذری مشترک با فعالان اقتصادی سنگاپور وجود دارد.

مدیر کل اقتصاد و دارایی استان اصفهان نیز در این نشست مشترک با ارائه ترسیمی از اقلیم جغرافیایی استان اصفهان و بیان ویژگی‌ و ظرفیت‌های مولد اقتصادی، از اصفهان به عنوان استانی یاد کرد که طیف متنوع و متعددی از بخش‌های مولد اقتصادی را در خود جای داده که می‌تواند زمینه‌های مختلفی را برای جذب سرمایه‌گذاری خارجی ایجاد کند.

علی صبوحی، با تاکید خاص بر قانون تشویق و حمایت از سرمایه‌گذاری خارجی از این قانون به عنوان قانونی مترقی و پیشرفته که می‌تواند تضمین قابل توجه و مناسبی برای پوشش ریسک‌های سرمایه‌گذاران خارجی باشد، نام برد.

وی ضمن بیان رئوس و اصول اصلی و مهم موجود در قانون مذکور، ماموریت‌ها و صلاحیت‌های مرکز خدمات سرمایه‌گذاری در حمایت و تسهیل امور مربوط به متقاضیان سرمایه‌گذاری خارجی در استان را تشریح کرد.

در ادامه، کار‌شناس مرکز خدمات سرمایه‌گذاری، مبحثی درباره آشنایی با اقتصاد ایران، مزایای سرمایه‌گذاری در ایران و ویژگی‌ها و مزایای قانون تشویق و حمایت سرمایه گذاری خارجی را برای اعضای هیات تشریح کرد وبه سوالات ایشان درباره جنبه‌های مختلف قانونی و اجرایی سرمایه گذاری خارجی به ویژه در زمینه‌های مورد علاقه اعضای هیات سنگاپوری مانند پوشش ریسک‌های غیرتجاری، نقل و انتقال سرمایه نقدی و غیرنقدی، سرمایه گذاری در طرح‌های زیربنایی، ‌ کنترل قیمت‌ها، سرمایه گذاری در تولید فرآورده‌های پتروشیمی و غیره پاسخ داد.

در این جلسه نمایندگان استانداری، سازمان صنعت، معدن و تحارت، جهادکشاورزی، دپارتمان سرمایه گذاری شهرداری اصفهان، شرکت شهرک‌های صنعتی، اتاق بازرگانی و خانه صنعت و معدن، میراثفرهنگی، صنایع دستی و گردشگری حضور داشتند.

استان اصفهان اصفهان اقتصاد اقتصاد ایران پوشش خاورمیانه سرمایه گذاران سرمایه گذاری شهرداری صنعت و معدن
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر