کد خبر: 253319 A

دبیر شورای تخصصی صنایع همگن قطعه سازان در گفتگو با ایلنا تاکید کرد:

سال ۹۳با تمام فرازو فرودهایی‌هایی که داشت با تدابیروهمت وزارت صنعت و معدن و تجارت سال خوبی برای تولیدکنندگان خودرو بود، همچنین شاخص‌های تولید به نسبت سال ۹۲ بهبود یافت و موفق شدیم به ۹۰درصد از برنامه‌هایی که داشتیم دست پیدا کنیم.

دبیر شورای تخصصی صنایع همگن قطعه سازان بر بهره گیری از روشهای تخصصی غیر نقدی برای جبران کمبود این نقدینگی در ایام پایانی سال تاکید کرد.

آرش محبی‌نژاد، در گفتگو با خبرنگار ایلنا در خصوص وضعیت تولید خودرو اظهار داشت: سال ۹۳با تمام فرازو فرودهایی‌هایی که داشت با تدابیروهمت وزارت صنعت و معدن و تجارت سال خوبی برای تولیدکنندگان خودرو بود، همچنین شاخص‌های تولید به نسبت سال ۹۲ بهبود یافت و موفق شدیم به ۹۰درصد از برنامه‌هایی که داشتیم دست پیدا کنیم.

وی با بیان اینکه متاستفانه در این ایام پایانی سال به دلیل عدم نقدینگی شاهد پایان خوبی نیستیم تصریح کرد: در صورتی که تدابیر ویژه‌ای در این خصوص اندیشیده نشود و یا نقدینگی مناسبی را فراهم نکنیم، این شیرینی و حلاوت از بین خواهد رفت.

محبی‌نژاد در ادامه خاطر نشان کرد: امسال به دلیل افزایش تولید و تیراژحدود ۳۰ درصد اشتغال ایجاد شد که در این خصوص هم با مشکلاتی رو به رو شدیم، به طور مثال ما توان پرداخت حقوق سه ماهه آخر سال را نداریم و همچنین در پرداخت عیدی سال جدید با بحران مواجه هستیم.

محبی‌نژاد با بیان اینکه باید از تعابیر متفاوتی مانند روشهای تخصصی غیر نقدی برای جبران کمبود این نقدینگی استفاده کنیم گفت: اگر با برنامه پیش نرویم با مشکلات اساسی در خصوص برنامه‌های میان مدت و بلند مدت مواجه می شویم البته از پنج بخش برنامه ریزی‌هایمان تاکنون حدود سه بخش اجرا شده که اگر به همین صورت پیش رویم به موفقیت خواهیم رسید.

خودرو
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر