کد خبر: 253760 A

مدیرکل دفتر امور اکتشاف وزارت صنعت، معدن و تجارت خبر داد؛

مدیرکل دفتر امور اکتشاف وزارت صنعت، معدن و تجارت از اجرای طرح کاداستر معادن در ۴ استان کشور خبر داد.

مدیرکل دفتر امور اکتشاف وزارت صنعت، معدن و تجارت از اجرای طرح کاداستر معادن در ۴ استان کشور خبر داد.

به گزارش ایلنا و به نقل از شبکه اطلاع رسانی تولید و تجارت ایران(شاتا)؛ اسدالله کشاورز باحقیقت افزود: سامانه کاداستر معادن از دوم اسفندماه ۹۳ پس از استان آذربایجان شرقی در چهار استان تهران، قم، البرز و اصفهان عملیاتی می شود.

وی اظهار داشت: این طرح پس از اتمام طرح مستندسازی و ساماندهی محدوده های معدنی در چهار استان یادشده و تصویب آن توسط شورای عالی معادن اجرایی می شود.

به گفته کشاورز، سامانه کاداستر معادن به عنوان بخشی از طرح ایجاد سامانه اطلاعات مکانی وزارت صنعت، معدن و تجارت در ۵ استان کشور عملیاتی شده است.

وی با بیان اینکه این سامانه علاوه بر استان آذربایجان شرقی از شنبه هفته آینده در چهار استان دیگر اجرایی خواهد شد، افزود: در این پنج استان از این پس ثبت درخواست های جدید محدوده های معدنی از طریق سامانه کاداستر انجام خواهد شد.

مدیرکل دفتر امور اکتشاف وزارت صنعت، معدن و تجارت، گفت: با اجرایی شدن این سامانه تمام روال های کاغذی در فرآیندهای صدور مجوزهای بخش معدن حذف و سامانه به صورت مکانیزه اقدام به صدور پروانه اکتشاف، گواهی کشف و پروانه بهره برداری در قالب فرم های جدید و تک برگی خواهد کرد که از ضریب امنیتی بالایی برخوردارند.

کشاورز با بیان اینکه لازمه پیاده سازی سامانه کاداستر معادن انجام طرح ساماندهی محدوده های معدنی در کشور است، افزود: با اتمام طرح ساماندهی در این ۴ استان و رفع نواقص مربوط به محدوده های معدنی، سامانه کاداستر در این استان ها قابلیت اجرا پیدا کرده است.

وی گفت: با اتمام طرح ساماندهی محدوده های معدنی در سایر استان ها، سامانه کاداستر بزودی در تمام استان ها اجرایی خواهد شد.

استان آذربایجان شرقی استان تهران استان کشور اصفهان ایران تجارت قم معدن وزارت صنعت معدن و تجارت سامانه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر