کد خبر: 253790 A

معاون وزیر صنعت، معدن وتجارت خبرداد:

مدیرعامل سازمان صنایع کوچک وشهرکهای صنعتی ایران در سفر یک روزه به استان بوشهر، از شناسایی ۴۰۰ خوشه صنعتی در کشور خبرداد.

مدیرعامل سازمان صنایع کوچک وشهرکهای صنعتی ایران در سفر یک روزه به استان بوشهر، از شناسایی ۴۰۰ خوشه صنعتی در کشور خبرداد.

به گزارش ایلنا و به نقل از روابط عمومی وبین الملل، سید محمدعلی سید ابریشمی در دیدار با صنعت گران استان بوشهر گفت: هدف از شبکه سازی خوشه ها تجمیع واحدهای صنعتی و هم افزایی در تمامی بخش ها از جمله تامین مواد اولیه, شبکه حمل و نقل, تامین بازار و کیفی سازی تولیدات صنایع کوچک است.

معاون وزیر صنعت، معدن وتجارت در ادامه ضمن تاکید بر رفع مشکل نقدینگی واحدهای صنعتی خاطر نشان کرد: در جریان تغییر نرخ ارز بخش وسیعی از اقتصاد کشور ضربه خورد و علاوه بر واحدهای صنعتی بانک ها نیز متضرر شدند.

این مقام مسئول با بیان اینکه به منظور حمایت از واحدهای صنعتی، سرمایه صندوق ضمانت سرمایه گذاری صنایع کوچک به ۲ هزار میلیارد ریال افزایش یافته است، افزود: با این میزان می توان ۱۰ هزار میلیارد ریال ضمانت نامه بانکی برای صنایع کوچک صادر کرد.

سید ابریشمی اظهارامیدواری کرد: صنعتگران با استفاده از ظرفیت های صندوق ضمانت سرمایه گذاری صنایع کوچک بخشی از مشکلات خود را حل کنند.

مدیرعامل سازمان صنایع کوچک وشهرکهای صنعتی ایران در بخش دیگری از سخنانش ضمن اشاره به آسان بودن اخذ مالیات از واحد های صنعتی بدلیل شفافیت فعالیت و مکان به تشریح بخشی از مشکلات این واحد ها پرداخت.

سید ابریشمی در این سفر ضمن بازدید از امکانات زیربنایی شهرک صنعتی بندر ریگ همزمان ۲ ایستگاه آتش نشانی در شهرکهای صنعتی بوشهر ۲ و برازجان را افتتاح کرد.

معاون وزیر صنعت، معدن وتجارت همچنین پس از بازدید از پروژه های مرکز خدمات فناوری و کسب و کار و سیستم استحصال پساب و تصفیه خانه فاضلاب شهرک صنعتی بوشهر ۲ گفت: ایجاد سیستم های تصفیه فاضلاب و استفاده مجدد از آب تصفیه شده در صنعت و مصارف فضای سبز و همچنین ایستگاه های آتش نشانی از جمله این اقدامات است.

وی همچنین پروژه گازرسانی به ۱۰ شهرک و ناحیه صنعتی استان را به طور همزمان از شهرک صنعتی بندر ریگ افتتاح کرد.

شایان ذکر است با افتتاح این پروژه ۹۵ درصد از واحد های صنعتی استان امکان استفاده از نعمت گاز طبیعی برخوردار شدند.

دیدار با استاندار و جمعی از مسئولان استانی نیز از دیگر برنامه های این سفر یک روزه بود.

استان بوشهر اقتصاد کشور ایران صنایع کوچک صنعت صنعت معدن مالیات معاون وزیر صنعت معدن نرخ ارز نقدینگی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر