کد خبر: 104370 A

مدیرعامل شرکت فولاد خوزستان خبر داد:

در حال حاضر سالانه بین ۲۰ تا ۳۰ میلیارد ریال در این شرکت صرف تحقیقات و پژوهش می شود؛ ضمن اینکه از نظر تامین بودجه، محدودیتی برای انجام فعالیت های تحقیقاتی در شرکت وجود ندارد.

مدیرعامل شرکت فولاد خوزستان اعلام کرد: تاکنون ۲۱۶ پروژه تحقیقاتی توسط این شرکت اجرا شده که نتایج مثبتی برای صنعت فولاد کشور به همراه داشته است.

به گزارش ایلنا، عبدالمجید شریفی گفت: از مهمترین پروژه های تحقیقاتی شرکت می توان به ساخت کاتالیست های بخش احیاء، ترانس کوره های پاتیلی، دستیابی به دانش فنی تولید بریکت از آهن اسفنجی و ساخت الکتروموتورهای سنگین جرثقیل های فولادسازی اشاره کرد.

وی افزود: برخی از پروژه های اجرا شده در این شرکت، منجر به بومی سازی و قطع وابستگی به خارج برای تامین قطعات مورد نیازصنعت فولاد شرکت شده و میلیاردها ریال صرفه جویی برای کشور ایجاد کرده است.

شریفی با اشاره به حمایت شرکت از پایان نامه های دانشجویی مرتبط تصریح کرد: در حال حاضر سالانه بین ۲۰ تا ۳۰ میلیارد ریال در این شرکت صرف تحقیقات و پژوهش می شود؛ ضمن اینکه از نظر تامین بودجه، محدودیتی برای انجام فعالیت های تحقیقاتی در شرکت وجود ندارد.

وی تحقیقات را لازمه توسعه دانست و گفت: واحد تحقیقات و پژوهش شرکت فولاد خوزستان علاوه بر تعامل مطلوب با دانشگاه‌ها و مراکز علمی و تحقیقاتی کشور، موفق به امضای چند تفاهمنامه با این مراکز شده است.

فولاد خوزستان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر