کد خبر: 108138 A

عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی ایران در گفتگو با ایلنا:

اقتصاد کشور، خود را بر اساس دلار ۳ هزار تومانی تنظیم کرده است و کالا‌ها با ارز ۳ هزار تومان در کشور توزیع شده‌اند و اگر از فردا بگوییم دلار ۲ هزار تومان شده خیل عظیمی در کشور ورشکست می‌شوند و صادرات نیز متوقف می‌شود.

عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی ایران گفت: دولت اجازه کاهش مجدد بهای ارز را نخواهد داد.

مسعود دانشمند، عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی ایران در گفتگو با خبرنگار ایلنا در خصوص سخنان اخیر رییس بانک مرکزی اظهار داشت: در بودجه سال ۹۲ بهای دلار را بر مبنای نرخ مبادله‌ای ۲۵۰۰ تومان تنظیم کرده‌اند بنابراین مطمئنا قیمت دلار نمی‌تواند کمتر از نرخ ارز مبادله‌ای در بازار شود و دولت اجازه این کاهش را نخواهد داد.

وی افزود: از طرفی نیز اقتصاد کشور، خود را بر اساس دلار ۳ هزار تومانی تنظیم کرده است و کالا‌ها با ارز ۳ هزار تومان در کشور توزیع شده‌اند و اگر از فردا بگوییم دلار ۲ هزار تومان شده خیل عظیمی در کشور ورشکست می‌شوند و صادرات نیز متوقف می‌شود.

وی با بیان اینکه باید سعی شود همین شرایط فعلی تثبیت شود گفت: در وضعیت ثبات اقتصادی در کشور می‌توان برنامه ریزی درستی داشت در غیر این صورت رانت خواران توان مانور بیشتری پیدا می‌کنند.

وی در خاتمه گفت: تمام اجرائیات در بخش اقتصادى باید به بخش خصوصى واگذار شود و دولت تنها به هدایت، نظارت و حمایت از این بخش بپردازد.

ارز
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر