کد خبر: 109411 A

رییس اتحادیه بارفروشان تهران در گفتگو با ایلنا:

هر چند بهای میوه در کشور به‌دلیل افزایش هزینه‌های حمل و نقل، دستمزد کارگر و کرایه ظرف و غیره گران شده اما باز هم نسبت به سایر کشورها قیمتش پایین تر است.

رییس اتحادیه بارفروشان تهران از کاهش نرخ هندوانه در بازار خبر داد.

علی حاج فتحعلی، رییس اتحادیه بارفروشان تهران در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا با بیان اینکه میوه‌های نوبرانه در بازار فراوان شده است اظهار داشت: نارنگی شمال در میدان تره بار با بهای ۱۰۰۰ تا ۱۵۰۰ تومان عرضه می‌شود و نارنگی ژاپنی نیز با نرخ ۲۵۰۰ تا ۳ هزار تومان در حال توزیع است.

وی افزود: هم اکنون قیمت هندوانه در میدان تره‌بار به شدت افت کرده و از کیلویی ۸۰۰ تومان به ۵۰۰ تومان رسیده است.

رییس اتحادیه بارفروشان تهران افزود: سیب‌لبنان هر کیلو ۱۰۰۰ تومان، سیب فرانسوی ۳ هزار تومان، کیوی ۲ هزار تومان و گریپ فروت هر کیلو ۱۵۰۰ تومان در میدان تره‌بار عرضه می‌شود.

حاج فتحعلی با بیان اینکه ذخیره سازی‌ها برای عید نوروز موجب افزایش بهای میوه در بازار می‌شود، افزود: میوه باید بنا بر کشش بازار توزیع شود تا گران نشود برای اعیاد نیز معمولا خود باغداران و کشاورزان مقداری ذخیره دارند و آنها را به بازار عرضه می کنند و نیازی به ذخیره سازی بازرگانی دولتی نیست، همچنین عرضه میوه خارجی در بازار موجب متضرر شدن کشاورزان می‌شود.

وی با بیان اینکه نرخ میوه در ایران از سایر کشورهای همسایه کمتر است گفت: هر چند بهای میوه در کشور به‌دلیل افزایش هزینه‌های حمل و نقل، دستمزد کارگر و کرایه ظرف و غیره گران شده اما باز هم نسبت به سایر کشورها قیمتش پایین تر است.

میوه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر