کد خبر: 109658 A

عضو کمیسیون صنعت و معدن مجلس شورای اسلامی:

هر یک‌دلار سرمایه‌گذاری در بخش معدن ۲.۸ دلار برگشت سرمایه دارد. هر چند که بخش معدن همواره با موانعی همراه بوده و این چالش‌ها باعثشده تا نتوان از این بخش بهره لازم را برد اما همه دست‌اندرکاران در این حوزه معتقدند که بخش تولید در کشور مظلوم واقع شده و باید بازبینی دقیق و کارشناسی در این حوزه صورت گیرد.

عضو کمیسیون صنعت و معدن مجلس شورای اسلامی گفت: حوزه معدن نیازمند سرمایه‌گذاری‌های کلان با ریسک بالاست.

به گزارش خبرنگار ایلنا، غلام محمد زارعی عضو کمیسیون صنعت و معدن مجلس شورای اسلامی در اجلاس بزرگان معدن و صنایع معدنی با بیان این که بخش معدن تاکنون فعالیت‌های در خور توجهی داشته است اظهار داشت: ایران در حوزه ذخایر معدنی دارای رتبه ۱۵ در جهان است و تاکنون ۳۷ میلیارد تن از ذخایر معدنی آن کشف و ۵۷ میلیارد تن ذخایر بالقوه دارد، متاسفانه علی‌رغم همه تلاش‌ها در این بخش شکوفایی و بالندگی لازم را به دست نیامده است.

زارعی خاطرنشان کرد: این در حالی است که هر یک‌دلار سرمایه‌گذاری در بخش معدن ۲.۸ دلار برگشت سرمایه دارد. هر چند که بخش معدن همواره با موانعی همراه بوده و این چالش‌ها باعثشده تا نتوان از این بخش بهره لازم را برد اما همه دست‌اندرکاران در این حوزه معتقدند که بخش تولید در کشور مظلوم واقع شده و باید بازبینی دقیق و کارشناسی در این حوزه صورت گیرد.

وی با بیان اینکه در حوزه معدن نیازمند سرمایه‌گذاری‌های کلان با ریسک بالا هستیم تصریح کرد: هر چند که طی سالیان گذشته تحریم باعثرکود در صنایع کشور شد اما باید به دنبال سرمایه‌گذاری‌های کلان بود.

عضو کمیسیون صنعت و معدن مجلس شورای اسلامی با بیان این که سرمایه‌گذاری خارجی می‌تواند کمک موثری برای ساماندهی این حوزه باشد، افزود: دراین راه باید قوانین و امور اداری و حقوقی ساماندهی شود تا ابزار و مکانیسم لازم فراهم شود.

زارعی در خاتمه گفت: موضوع حمایت از سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی در پروژه‌ها دغدغه مجلس و دولت است و از فعالین این حوزه می‌خواهیم تا نظرات خود را ارایه دهند.

معدن
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر