کد خبر: 112225 A

رییس هیات عامل ایمیدرو در جمع خبرنگاران:

سیاست دولت یازدهم کلنگ زنی پروژه‌های بی‌حاصل نیست / معدنکاران به دلیل کمبود نقدینگی؛ برای واردات ماشین آلات موردنیاز خود با ارز آزاد مشکل جدی دارند.

ایلنا: رییس ایمیدرو از نهایی شدن فاینانس چینی ۷ طرح فولادی تا ۲ هفته آینده خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، مهدی کرباسیان(رییس هیات عامل ایمیدرو) در حاشیه مراسم امضاء قرارداد مشترک ساخت کارخانه فولادسازی ایران، ایتالیا و شرکت MMTE‌ در جمع خبرنگاران اظهار داشت: این قرارداد درخصوص تولید یک میلیون تن فولاد در سیرجان است. قسمت احیاء آن تاکنون پیشرفت ۸۰ درصدی داشته و امروز در حقیقت قسمت دوم آن که تولید فولاد است؛ قرارداد آن بین شرکت سیرجان و گل گوهر و شرکت تنوا ایتالیا و شرکت ایرانی آلمانی ام ام تی ای به امضا رسید.

وی افزود: این طرح تا پایان سال ۹۴ به اتمام می‌رسد و به تولید نهایی خواهد رسید. در حال حاضر ۵۰۰ نفر در این پروژه فعالند و بهره‌برداری از این طرح‌ها در افزایش اشتغالزایی در کشور که از اصلی‌ترین سیاست‌های دولت یازدهم است کمک شایانی خواهد کرد.

کرباسیان در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران درخصوص محدود بودن جابجایی مواد معدنی با خطوط راه‌آهن گفت: قرار شد ایمیدرو و شرکت راه‌آهن گزارش مشترکی را درباره وضعیت حمل مواد معدنی به دولت ارائه کنند تا سرمایه‌گذاری‌های لازم در بخش زیرساخت‌های معدنی انجام شود.

وی همچنین در مورد کمبود ماشین آلات بخش معدن خاطرنشان کرد: معدنکاران به دلیل کمبود نقدینگی؛ برای واردات ماشین آلات موردنیاز خود با ارز آزاد مشکل جدی دارند در این راستا مذاکراتی با شرکت هپکوی اراک برای تامین برخی از ماشین آلات معدنی خواهیم داشت.

کرباسیان درخصوص هفت طرح فولادی تصریح کرد: سیاست دولت یازدهم کلنگ زنی پروژه‌های بی‌حاصل نیست. این هفت طرح طبق برنامه زمانبندی شده به بهره‌برداری می‌رسند و طی ۱.۵ ماه گذشته تصمیمات خوبی در این زمینه گرفته شده است.

وی با بیان اینکه تاکنون شش بار رییس ایمیدرو عوض شده اما هنوز هفت طرح فولادی به بهره‌برداری نرسیده‌اند، خاطرنشان کرد: متاسفانه طرح‌های فولادی در دولت گذشته دو یا حتی سه بار کلنگ زنی شدند اما به بهره‌برداری نرسیدند.

کرباسیان در خاتمه گفت: درحال حاضر تولید فعلی فولاد ایران حدود ۱۴ میلیون تن است که برای صادرات باید به ۵۵ میلیون تن برسد و باید زیرساخت‌های بخش معدنی مهیا شود.

ایمیدرو
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر