کد خبر: 112251 A

صبح امروز به امضا رسید؛

ایران به دنبال صلح و دوستی است. از غربی‌ها می‌خواهیم دست از بدخلقی شان بردارند. از آنها برای سرمایه‌گذاری در بخش معدن ایران دعوت می‌کنیم.

ایلنا: قرارداد ساخت کارخانه فولادسازی سیرجان به ظرفیت یک میلیون تن بین شرکت ایتالیایی تنوا(Tenova) و شرکت ایرانی – آلمانی MMTE و سازمان ایمیدرو به امضا رسید.

به گزارش خبرنگار ایلنا، مهدی کرباسیان(رییس امیدرو) در مراسم امضاء قرار داد ساخت کارخانه فولاد سازی سیرجان با مشارکت ایتالیایی‌ها اظهار داشت: این پروژه با ۱ میلیون تن ظرفیت تولید با سرمایه ۳ هزار میلیارد ریال از سوی صندوق بازنشستگی ملی مس و شرکت گل گهر راه‌اندازی شده است.

وی با اشاره به اینکه راه‌اندازی چنین طرح‌هایی به افزایش میزان اشتغال در کشور کمک خواهد کرد، افزود: حمایت از سرمایه‌گذاری‌های داخلی و خارجی و توسعه بخش خصوصی از سیاست‌های اصلی دولت یازدهم است.

کرباسیان خاطرنشان کرد: پروژه‌هایی در ایمیدرو به امضاء می‌رسد که در اجرای آن اطمینان داشته باشیم.

وی با ابراز علاقه از همکاری با غربی‌ها گفت: ایران به دنبال صلح و دوستی است و از غربی‌ها می‌خواهیم دست از بدخلقی‌شان بردارند و از آنها برای سرمایه‌گذاری در بخش معدن ایران دعوت می‌کنیم.

همچنین در ادامه علی عباسلو(مدیرعامل شرکت مجتمع جهان فولاد سیرجان) درخصوص امضاء قرارداد ساخت کارخانه فولادسازی ایران و ایتالیا خاطرنشان کرد: ارزش این قرارداد در بخش ارزی ۷۹ میلیون یورو و در بخش ریالی بالغ بر ۳۰۰۰ میلیارد ریال است. این پروژه بخشی از مجموعه پروژه‌آهن اسفنجی، فولادسازی و محصولات نوردی در منطقه سیرجان است.

عباسلو با اشاره به اینکه کنسرسیومی متشکل از شرکت ایتالیایی تنوا و شرکت ایرانی - آلمانی MMTE اجرای پروژه یک میلیون تنی فولاد سیرجان را برعهده دارند، گفت: پروژه آهن اسفنجی سیرجان تا پایان سال جاری به بهره‌برداری خواهد رسید.

وی خاطرنشان کرد: اجرای اینگونه پروژه‌ها از خروج ارز، شمش و خام فروشی جلوگیری خواهد کرد.

در ادامه این مراسم انریکه گارزونه معاون ارشد بخش آهن و فولاد شرکت تنوای ایتالیا خاطرنشان کرد: این شرکت تولیدکننده فولاد است و در امریکای جنوبی، ژاپن، اندونزی و رومانی محصولات فولادی تولید می‌کند و با ۱۵ میلیون تن تولید فولاد در سال ۲۵ میلیارد دلار عملکرد مالی دارد.

وی افزود: با وجود مشکلات بین‌المللی به وجود آمده به حضور خود در صنعت فولادسازی ایران ادامه می‌دهیم و در همین راستا چندین پروژه در فولاد مبارکه نیز در دست اجرا داریم. پروژه‌هایی در شادگان، یزد، کرمان و غیره نیز در دست مطالعه داریم و همکاری با صنعت فولاد ایران را توسعه خواهیم داد.

در خاتمه نیز محمدرضا طاهری شهرآئینی(نماینده شرکت ایرانی - آلمانی MMTE) افزود: این شرکت تاکنون ۷ واحد غیرمستقیم و مهندسی را راه‌اندازی کرده و ۲ واحد دیگر نیز در خوزستان و هرمزگان در دست دارد و امیدواریم شرکت فولاد سازی سیرجان در زمان معین به بهره برداری برسد.

ایمیدرو
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر