کد خبر: 113119 A

گمرک ایران گزارش داد؛

در این مدت ۶۴ درصد وزن و ۶۵درصد از ارزش صادرات کل کشورمان از ده گمرک یاد شده صادر شده است و سایر گمرکات کشورمان طی شش ماهه نخست سال ۱۳۹۲حدود ۳۵ درصد وزن و ۳۵ درصد ارزش کل صادرات را به خود اختصاص داده‌اند.

در شش ماهه نخست امسال ۴۰ درصد از صادرات کالا از طریق سه گمرک عسلویه، شهید رجایی و پتروشیمی بندر امام خمینی انجام شد و در مدت زمان یاد شده گمرک عسلویه فعال‌ترین گمرک صادراتی ایران بوده است.

به گزارش ایلنا، در ۶ ماهه سال جاری فعال‌ترین گمرکات کشور در امر صادرات اعلام شد.

طی ۶ ماهه سال ۱۳۹۲ چهل درصد از صادرات کالا از طریق سه گمرک عسلویه، شهیدرجایی و پتروشیمی بندرامام خمینی صادر شد و در این مدت فعال‌ترین گمرکات کشورمان در امر صادرات غیرنفتی شناخته شدند.

براساس آمار دفتر فن‌آوری اطلاعات و ارتباطات گمرک ایران طی ۶ ماهه سال ۹۲،۳میلیون و ۴۶۸هزار تن کالا به ارزش ۲میلیارد و ۴۸۲میلیون دلار از گمرک منطقه ویژه عسلویه صادر شده است.

این گزارش می‌افزاید: پس از عسلویه، گمرک شهیدرجایی با ۱۲میلیون و ۳۳۴هزار تن کالا به ارزش ۲میلیارد و ۲۲۱میلیون دلار در رتبه دوم قرار گرفت.

همچنین در مدت یاد شده پس از گمرک عسلویه و گمرک شهیدرجایی بیشترین میزان صادرات به ترتیب به گمرکات پتروشیمی بندر امام خمینی(ره)، گمرک تهران، مشهد، شهیدباهنر، منطقه ویژه بوشهر، بندر امام خمینی(ره)، اراک و اصفهان اختصاص داشت.

براساس این گزارش در این مدت ۶۴ درصد وزن و ۶۵درصد از ارزش صادرات کل کشورمان از ده گمرک یاد شده صادر شده است و سایر گمرکات کشورمان طی شش ماهه نخست سال ۱۳۹۲حدود ۳۵ درصد وزن و ۳۵ درصد ارزش کل صادرات را به خود اختصاص داده‌اند.

گمرک
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر