کد خبر: 115205 A

وزیر صنعت، معدن و تجارت خبر داد:

وزیرصنعت، معدن وتجارت در دیدار رئیس مجلس کشورغنا آمادگی ایران را برای گسترش فعالیت‌های معدنی و صدور خدمات فنی و مهندسی اعلام کرد.

وزیرصنعت، معدن وتجارت در دیدار رئیس مجلس کشورغنا آمادگی ایران را برای گسترش فعالیت‌های معدنی و صدور خدمات فنی و مهندسی اعلام کرد.

به گزارش ایلنا به نقل از شبکه اطلاع رسانی تولید وتجارت ایران محمدرضا نعمت زاده افزود: ایران تجارب فراوانی در زمینه اکتشافات معدنی دارد که آن را در اختیار کشورهای دوست قرار می دهد.

وی گفت: زمینه سرمایه گذاریهای مشترک برای هر دو کشور مهیا است که با ایجاد کمیسیون مشترک اقتصادی، همکاری ها عملیاتی تر می شود.

وزیر صنعت، معدن وتجارت در ادامه یادآور شد: با توجه به دارا بودن معادن غنی «بوکسیت» و «منگنز» در کشورغنا، ایران آمادگی اعزام گروههای کارشناسی برای نحوه همکاری در این زمینه ها را دارد.

نعمت زاده افزود: سایر همکاریهای ما با کشور غنا می تواند در زمینه های صنایع خودرو سازی و ماشین آلات سنگین باشد.

وی در پایان سخنان خود گفت: تحریم ها هیچگاه نتوانست جمهوری اسلامی ایران را از فعالیتهای اقتصادی خود متوقف سازد بطوریکه هرروز شاهد گسترش همکاری با سایر کشورها هستیم.

در ادامه این دیدار «ادواردو آجاهو» رئیس مجلس نمایندگان غنا نیز گفت: اقدامات لازم برای تشکیل کمیسیون مشترک اقصادی انجام خواهد پذیرفت.

رییس مجلس غنا انتقال تجارب ایران را به این کشور در زمینه های مختلف صنعتی، بهداشتی و کشاورزی بسیار مهم دانست و افزود: باید از تمام ظرفیت های موجود برای توسعه و گسترش همکاری های اقتصادی بهره برد.

«آجاهو» با اشاره به روابط خوب ایران و غنا افزود: ما حق هسته ای جمهوری اسلامی ایران را به رسمیت شناخته و از آن دفاع می کنیم.

ایران جمهوری اسلامی ایران خودرو رئیس مجلس سرمایه صنعت معدن صنعت معدن و تجارت کارشناسی معدن هسته ای
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر