کد خبر: 116133 A

مدیر عامل شرکت نمایشگاههای بین المللی ایران:

اکبر پور مجموع شرکت کنندگان در این نمایشگاه را تعداد ۵۵۵ شرکت اعلام کرد و گفت: از این تعداد ۱۵۰ شرکت خارجی و ۴۰۵ شرکت داخلی توانمندی های تولیدی و صادراتی خود را ارایه کرده اند.

مدیر عامل شرکت نمایشگاه‌های بین المللی ایران گفت: مجموع شرکت کنندگان در چهاردهمین نمایشگاه عضو سازمان همکاری های اسلامی ۵۵۵ شرکت است که از این تعداد ۱۵۰ شرکت خارجی و ۴۰۵ شرکت داخلی توانمندی های تولیدی و صادراتی خود را ارایه کرده اند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، کاظم اکبر پور، مدیر عامل شرکت نمایشگاههای بین المللی ایران در مراسم افتتاحیه چهاردهمین نمایشگاه تجاری کشورهای عضو سازمان همکاری‌های اسلامی که صبح امروز با حضور معاون اول رییس جمهور و زیر صنعت، معدن و تجارت برگزار شد، اظهار داشت: بر اساس آمارهای سازمان جهانی تجارت، در سال ۲۰۱۲ ارزش کل تجارت دنیا بیش از ۳۶ تریلیون دلار بوده است این رقم ۵۰ درصد تولید ناخالص داخلی جهان را در بر می‌گیرد.

وی افزود: برگزاری نمایشگاه‌های کشورهای اسلامی می‌تواند بر توسعه تجارت خارجی آنها کمک کرده که در این راه حذف موانع تعرفه‌ای، اجرای کامل مصوبات کمیته دایمی همکاری‌های بازرگانی و اقتصادی کشورهای اسلامی به ارتقا سطح مبادلات میان کشورهای اسلامی کمک بسیاری خواهد کرد.

اکبر پور ادامه داد: بر اساس برنامه‌ریزی کشورهای اسلامی سهم آنها از تجارت جهانی در سال ۲۰۱۵ میلادی باید به ۲۰ درصد کل تجارت آنها برسد که امیدواریم برگزاری چنین نمایشگاهی در تحقق چنین هدفی موثر واقع شود.

وی تصریح کرد: ۳۰ کشور مراکش، تونس، عراق، اندونزی، پاکستان، بنگلادش، سومالی، مالزی، عربستان سعودی، آوگاندا، کویت، آلبانی، آذربایجان، فلسطین، قزاقستان، کویت، افغانستان، الجزایر، مصر، ترکمنستان، عمان و…که عضو کشورهای همکاری های اسلامی هستند در این نمایشگاه حضور دارند که از این تعداد ۱۷ کشور انواع کالا خدمات تولیدی، صنعتی و تجاری خود را ارایه کرده‌اند.

اکبر پور مجموع شرکت کنندگان در این نمایشگاه را تعداد ۵۵۵ شرکت اعلام کرد و گفت: از این تعداد ۱۵۰ شرکت خارجی و ۴۰۵ شرکت داخلی توانمندی‌های تولیدی و صادراتی خود را ارایه کرده‌اند.

نمایشگاه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر