کد خبر: 117228 A

معاون وزیر صنعت خبر داد:

طرح‌های هفتگانه فولاد در استان‌های چهارمحال و بختیاری، خوزستان، خراسان رضوی، خراسان جنوبی، آذربایجان شرقی، کرمان و فارس قرار دارد و از دو بخش آهن اسفنجی و فولادسازی تشکیل شده است.

معاون وزیر صنعت از نخستین گشایش اسناد اعتباری برای مراحل نهایی طرح فولاد سپیددشت در استان چهارمحال و بختیاری خبر داد و گفت: با کمک بانک صنعت و معدن نخستین گشایش اسناد اعتباری برای مراحل نهایی طرح فولاد سپیددشت در استان چهارمحال و بختیاری انجام شده است و طی روزهای آینده ابلاغ می‌شود.

به گزارش‌ ایلنا، مهدی کرباسیان این خبر را پس از بازگشت از چین اعلام کرد و افزود: پس از مذاکرات موفقیت آمیزی که با مدیر گروه ام. ‌سی. سی چین داشتیم فرایند تأمین مالی طرح‌های استانی فولاد هموار شد و این شرکت به عنوان تأمین کننده مالی این طرح‌ها همکاری‌های خود با ایران را از سرگرفته است.

گروه سرمایه‌گذاری ام. سی سی چین یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های سرمایه‌گذاری در آن کشور و جهان در حوزه ذوب فلزات محسوب می‌شود.

کرباسیان با بیان اینکه برای شش طرح دیگر نیز جلساتی با نمایندگان شرکت‌ها انجام داده‌ایم، گفت: توافق دیگری که با طرف‌های چینی انجام شده مربوط به بخش بیمه است که شرکت بیمه چین(ساینو شور) بیمه طرح‌های استانی فولاد را بر عهده گرفته است.

کرباسیان یادآور شد: حدود ۲۰ روز پیش قرارداد تأمین مالی این طرح‌ها منعقد شده بود و ما توانستیم با تخفیف مناسبی قرارداد را به مرحله اجرا درآوریم.

معاون وزیر صنعت معدن و تجارت اظهار داشت: در این مذاکرات توافق شد همکاری‌های ام. سی. سی تنها به تأمین مالی طرح‌های استانی فولاد محدود نشود بلکه این شرکت در طرح‌های دیگر بخش معدن و صنایع معدنی ایران مشارکت و سرمایه‌گذاری داشته باشد.

قرارداد تأمین مالی طرح‌های هفتگانه فولاد در چند سال اخیر به علت نبود توافق بین دو طرف بر سر قیمت‌ها، در رفت و برگشت بود که این مشکل و موضوع بیمه برطرف شد و قرارداد به سر انجام رسید.

طرح‌های هفتگانه فولاد در استان‌های چهارمحال و بختیاری، خوزستان، خراسان رضوی، خراسان جنوبی، آذربایجان شرقی، کرمان و فارس قرار دارد و از دو بخش آهن اسفنجی و فولادسازی تشکیل شده است.

توافق جدید ایران و چین در گام نخست برای تزریق منابع مالی برای راه‌اندازی بخش آهن اسفنجی است

فولاد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر