کد خبر: 119620 A

معاون نظارت بر اجرای استاندارد سازمان ملی استاندارد ایران:

کاظمی خاطرنشان کرد: شناسایی و شناساندن موضوع کیفیت به فرهنگ سازی نیاز دارد تا بتوان بحثمرغوبیت و کیفیت را در جامعه گسترش داد.

معاون نظارت بر اجرای استاندارد سازمان ملی استاندارد ایران بر اهمیت کیفیت بر کلیه فعالیت‌های اقتصادی تاکید کرد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، بهادر کاظمی(معاون نظارت بر اجرای استاندارد) صبح امروز(۱۹ آبان) در مراسم گرامیداشت روز ملی کیفیت و اختتامیه دهمین دوره جایزه ملی کیفیت ایران که با حضور مسئولین سازمان استاندارد برگزار شد، اظهار داشت: کیفیت در دنیای امروز به عنوان اصلی‌ترین عامل برای رشد و توسعه فعالیت‌های اقتصادی است که درباره اهمیت این موضوع کتاب‌ها و مقالات مختلفی به چاپ رسیده است.

وی افزود: چه در بنگاه‌ها و بخش‌های خرد و چه در بخش‌های کلان اقتصادی برای رسیدن به رشد پایدار در حوزه کسب و کار نیازمند کیفیت هستیم.

کاظمی خاطرنشان کرد: شناسایی و شناساندن موضوع کیفیت به فرهنگ سازی نیاز دارد تا بتوان بحثمرغوبیت و کیفیت را در جامعه گسترش داد.

وی ادامه داد: در مقطعی بحثکیفیت تنها مربوط به کالاهای صنعتی بود اما امروز موضوع کیفیت به همه فعالیت‌هایی که نیازمند جلب نظر مشتری می‌باشد؛ اتلاق می‌شود.

وی با بیان اینکه فعالیت‌های اقتصادی بدون توجه به کیفیت غیرممکن است، گفت: باید برای این موضوع سرمایه گذار لازم صورت گیرد و به عنوان یک زنجیره به صورت فعالیت مستمر و ادامه دار در همه تشکل‌ها تسری یابد.

وی گفت: خوشبختانه در دهمین دوره جایزه ملی کیفیت از حوزه‌های گوناگون صنعتی، خدماتی، تفریحی، آموزشی و خدمات مالی و بازرسی حضور دارند و جزء برگزیدگان هستند.

کاظمی تصریح کرد: برای توسعه فرهنگ کیفیت جوایز بخشی در حوزه‌های دارو، بهداشت و درمان، فناوری اطلاعات و ارتباطات و خودرو آماده شده است. همچنین در حوزه‌های نفت و نیرو و جهاد کشاورزی هم جوایز بخشی درحال برگزاری است که می‌توان به عنوان یک فرایند چند شاخه‌ای بحثکیفیت را در جامعه ترویج کرد.

استاندارد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر