کد خبر: 121454 A

رییس کل سازمان توسعه تجارت ایران:

مشکلاتی در حوزه تجارت ایران و ترکمنستان وجود دارد که با تلاش دولت و همچنین همراهی فعالین بخش خصوصی کاهش خواهد یافت.

رییس کل سازمان توسعه تجارت ایران گفت: باید تلاش کنیم زیرساخت‌های لازم برای تسهیل و توسعه تجارت ایران و ترکمنستان فراهم شود.

به گزارش ایلنا، ولی‌الله افخمی در نشست بررسی وضعیت تجاری ایران و ترکمنستان با اشاره به روابط تجاری این دو کشور افزود: ترکمنستان فرصت مناسبی برای توسعه حجم مبادلات تجاری است.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به رویکرد دولت و سیاست تنش‌زدایی در سطح بین‌المللی این امیدواری وجود دارد که زمینه توسعه تجارت فراهم شود.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: سازمان توسعه تجارت ایران وظیفه مهمی در بهبود روابط تجاری کشور با سایر دنیا دارد و تمام تلاش خود را انجام می‌دهد تا مسیر همواری برای تجارت بخش خصوصی ایجاد کند.

افخمی افزود: مشکلاتی در حوزه تجارت ایران و ترکمنستان وجود دارد که با تلاش دولت و همچنین همراهی فعالین بخش خصوصی کاهش خواهد یافت.

وی بر مشارکت فعال بازرگانان و تجار ایرانی در نمایشگاهها و هیات‌های تجاری تأکید کرد و گفت: حجم تجارت دو کشور خیلی کم است و باید افزایش چشمگیری داشته باشد.

رییس سازمان توسعه تجارت ایران با اشاره به اقلام صادراتی به ترکمنستان گفت: سیمان، سیب زمینی، سیب تازه، لوله و شیلنگ‌های سخت از پلیمرهای اتیلن، کف‌پوش‌های غیرمخملی باف، سایر رنگها و ورنی‌ها، سایر لوله‌ و پروفیل‌های توخالی از آهن و فولاد، لوله‌ها و پروفیل‌ها و… مهمترین اقلام صادراتی به این کشور در سال ۱۳۹۱ است.

توسعه تجارت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر