کد خبر: 122914 A

وزیر جهاد کشاورزی:

محمود حجتی بر تلاش برای رفع دل نگرانی‌های مسوولان از طریق فعالیت‌های ثمربخش در تولید محصولات سالم و پایداری و قابل رقابت دانستن آنها با محصولات مشابه خارجی تاکید کرد.

آسیب شناسی یافته‌های تحقیقاتی برای اجرا در مزرعه، جهت یافتن نقاط ضعف و قوت این مساله درحوزه کشاورزی و کوتاه کردن فاصله متوسط تولید ملی با رکوردهای به دست آمده توسط کشاورزان نمونه یک اقدام لازم است.

به گزارش ایلنا، وزیر جهادکشاورزی در مراسم تودیع و معارفه رئیس سازمان تحقیقات، آموزش وترویج کشاورزی با تاکید بر کاربرد یافته های تحقیقاتی برای اجرا در مزرعه، آسیب شناسی جهت یافتن نقاط ضعف و قوت این مساله درحوزه کشاورزی و کوتاه کردن فاصله متوسط تولید ملی با رکوردهای به دست آمده توسط کشاورزان نمونه را یک اقدام لازم برشمرد.

دراین مراسم، دکتر زند رئیس سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی طی سخنانی به آمار جهانی در خصوص رقابت غذا با نفت در آینده اشاره و تاکید کرد با توجه به احتمال افزایش دمای کره زمین و درنتیجه تغییر اقلیم، عرضه غذا کم شده و نقش کشاورزی پر رنگ تر خواهد شد.

وی با تاکید بر لزوم فعالیت بیش از پیش در حوزه های تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی گفت: چابک سازی مجموعه سازمان و اثر بخشی فعالیت ها مد نظر قرار خواهد گرفت.

درپایان این مراسم، حکم انتصاب دکتر اسکندر زند به عنوان معاون وزیر و رئیس سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی ازسوی مهندس حجتی به وی ابلاغ شد و دکترپرهمت لوح تقدیرخود را ازدست وزیرجهاد کشاورزی دریافت کرد.

کشاورزی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر