کد خبر: 126202 A

رییس اتحادیه صنایع آلومینیوم در گفتگو با ایلنا:

پیش از این قرار بود حمایت های دولتی در غالب بسته های حمایتی به بنگاهای اقتصادی ارائه شود که متاسفانه اجرایی نشد / هم اکنون حدود ۴۰ درصد از مواد اولیه صنایع آلومینیوم از معادن داخلی تامین می شود و مابقی از کشورهای غربی وارد می شود.

ایلنا: رییس اتحادیه صنایع آلومینیوم گفت: کمبود نقدینگی و تامین و نوسازی ماشین آلات مهمترین دغدغه صنعت گران کشور است.

" علی فاضلی "، رییس اتحادیه صنایع آلومینیوم در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا با اشاره به وضعیت صنایع آلومینیوم در کشور اظهار داشت: متاسفانه بنگاه‌های کوچک و متوسط در حوزه آلومینیوم بدلیل کمبود نقدینگی و کمبود سرمایه در گردش تولیداتشان به روز نشده و به سبک قدیم مصنوعات آلومینیوم خود را تولید می کنند.

وی افزود: در حال حاضر مهمترین دغدغه صنعت گران کشور، کمبود نقدینگی، تامین مواد اولیه و نوسازی و بهسازی ماشین آلات و نیز احیاء مجدد برخی از واحد هاست.

فاضلی ادامه داد: پیش از این قرار بود حمایت های دولتی در غالب بسته های حمایتی به بنگاهای اقتصادی ارائه شود که متاسفانه اجرایی نشد.

وی تصریح کرد: هم اکنون حدود ۴۰ درصد از مواد اولیه صنایع آلومینیوم از معادن داخلی تامین می شود و مابقی از کشورهای غربی وارد می شود که بخش اعظم واردات به صورت بیلت و اسلب است این در حالی است که در گذشته بیشتر پودر آلومینیوم وارد می شد.

رییس اتحادیه صنایع آلومینیوم با بیان اینکه حدود ۶ هزار واحد تولیدی در بخش آلومینیوم در کشور فعال است گفت: مصنوعات آلومینیوم در کشور ما بیشتر در بخش های شمالی کشور و در ساخت در و پنجره مورد استفاده قرار می گیرد.

صنعت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر