کد خبر: 128870 A

رییس اتحادیه آهن فروشان کشور در گفتگو با ایلنا خبر داد:

در سال گذشته ۲ میلیون تن آهن و میلگرد به کشورهای همسایه صادر شد که عمده صادرات به کشور عراق بود، این در حالی است که تا پایان سال ۹۲ این میزان به ۴ میلیون تن خواهد رسید.

هم‌اکنون بهای هر کیلوگرم تیر آهن در بازار ۱۸۵۰ تومان و هر کیلو میلگرد ۱۷۶۰ تومان است.

رییس اتحادیه آهن‌فروشان کشور از افزایش صادرات آهن آلات به‌دلیل رکود در بازار داخل و کاهش ساخت و ساز‌ها خبر داد.
محمد آزاد، رییس اتحادیه آهن فروشان کشور در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا با اشاره به اخبار منتشر شده در خصوص تحریم‌های جدید امریکا اظهار داشت: در صورتی که مسایل سیاسی و بین‌المللی حل می‌شد از بهمن ماه انتظار رونق بازار مسکن می‌رفت اما در شرایط کنونی و با اعمال تحریم‌های جدید این موضوع نیازمند زمان بیشتری است.

وی افزود: در حال‌حاضر تولیدکنندگان به‌دلیل رکود در بازار و عدم فروش محصولات خود در داخل کشور خواستار افزایش صادرات تولیدات خود شدند که این فرصت از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت فراهم شد و مجوز افزایش صادرات به آن‌ها داده شد.

وی با اشاره به میزان صادرات آهن آلات در سال ۹۱ گفت: در سال گذشته ۲ میلیون تن آهن و میلگرد به کشورهای همسایه صادر شد که عمده صادرات به کشور عراق بود، این در حالی است که تا پایان سال ۹۲ این میزان به ۴ میلیون تن خواهد رسید.

آزاد در خاتمه به نرخ آهن و میلگرد در بازار اشاره کرد و گفت: هم اکنون بهای هر کیلو گرم تیر آهن در بازار ۱۸۵۰ تومان و هر کیلو میلگرد ۱۷۶۰ تومان است.

آهن
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر