کد خبر: 129191 A

میزان پیشرفت واحدهای احیای مستقیم، انباشت و برداشت طرح‌های ۷ گانه فولادی تا پایان آبان، بین ۶۵ تا ۷۹.۷۹ درصد بوده که با گشایش اعتبار، پیشرفت این طرح‌ها شتاب بیشتری می‌گیرند.

معاون وزیر و رئیس هیات عامل سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران گفت: واحدهای احیای مستقیم طرح‌های فولادی استانی از نیمه دوم سال ۹۳ به تدریج وارد مرحله راه اندازی می شود.

به گزارش ایلنا، مهدی کرباسیان ضمن بیان این مطلب اظهار داشت: برابر گزارش مجریان، میزان پیشرفت واحدهای احیای مستقیم، انباشت و برداشت طرح‌های ۷ گانه فولادی تا پایان آبان، بین ۶۵ تا ۷۹.۷۹ درصد بوده که با گشایش اعتبار، پیشرفت این طرح‌ها شتاب بیشتری می‌گیرند.

وی ادامه داد: زمان ساخت واحدهای فولادی سازی نیز به موازات اجرای واحد های احیای مستقیم کوتاه خواهد شد.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت خاطرنشان کرد: در حال حاضر، زیرساخت‌های همه طرح‌ها نظیر آب، برق و گاز به جز طرح فولاد سبزوار تامین و برخی تجهیزات مورد نیاز وارد سایت‌ها شده و برخی دیگر آماده سفارش ساخت است.

رئیس هیات عامل سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران اخیرا از باز شدن ال سی ۲ مورد از طرح‌های فولادی شامل «سپید دشت» و «قائنات» خبر داده و گفته بود: ال‌سی طرح‌های دیگر فولادی نیز توسط شرکت «ام سی سی» چین به زودی باز شده و در نتیجه، چالش تامین مالی طرح های مذکور برطرف می شود.
بنا به این گزارش، هر کدام از ۷ طرح فولادی استانی شامل چهارمحال و بختیاری، قائنات، میانه، شادگان، نی ریز، بافت و سبزوار پس از بهره برداری کامل، قابلیت تولید تا یک میلیون تن آهن اسفنجی و یک میلیون تن فولاد خام خواهد بود و میزان اشتغالزایی هر طرح نیز حدود یکهزار نفر به طور مستقیم و ۳۵ هزار شغل غیر مستقیم خواهد بود.

فولاد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر