کد خبر: 133756 A

طی ۹ ماهه منتهی به آذرماه سال جاری تحقق یافت؛

طی ۹ ماهه منتهی به آذرماه سال جاری تولید انواع خودرو در کشور به ۵۰۲هزار و ۲۷۳دستگاه رسید که در این میان پراید نسیم و صبا با تولید ۱۴۰ هزار و۲۱۱ دستگاه از سایر محصولات پیشی گرفت.

در آذر ماه سال جاری به تعداد ۷۶هزار و ۹۱۶دستگاه انواع خودرو همچنین بالغ بر ۶۵هزار و ۶۰۳ دستگاه خودروی سواری تولید شده است.

به گزارش ایلنا، در این مدت تولید خودروهای سواری بالغ بر۴۲۶ هزار و ۶۷۴ دستگاه گزارش شده است. البته براساس این گزارش طی ۹ ماهه گذشته تولید وانت به تعداد ۷۰هزار و ۶۹دستگاه، کامیون ۵هزارو ۲۱۳دستگاه، اتوبوس ۲۵۳ دستگاه و مینی بوس ۶۴دستگاه رسیده است.

مطابق این گزارش طی۹ماهه نخست سال جاری پراید نسیم و صبا به تعداد ۱۴۰هزار و۲۱۱ دستگاه، پژو پارس به تعداد ۶۹هزار و ۲۹۲ دستگاه، پژو ۴۰۵ بالغ بر ۴۴ هزار و ۱۲۲ دستگاه، سمند به تعداد ۴۱ هزار و ۵۸۰دستگاه، پژو ۲۰۶ به تعداد ۲۳ هزارو ۳۱۰دستگاه؛ «تیبا» به تعداد ۲۶ هزار و ۲۱۱دستگاه، رانا به تعداد ۲۱ هزار و ۲۵۰دستگاه، تندر۹۰ به تعداد ۱۴ هزار و ۸۶۷ دستگاه، محصولات رنو به تعداد ۱۲هزار و ۶۲۱ دستگاه، MVM به تعداد ۱۲هزار و۹۲۵ دستگاه، پراید نسیم وصبا دو گانه سوز ۹ هزارو۷۳ دستگاه و «مگان» بالغ بر یک هزار و ۲۷۳ دستگاه تولید شده است.

همچنین در ۹ماهه گذشته؛ انواع «مزدا» بالغ بر۵۰۶ دستگاه و «تینا» ۷۰۸ دستگاه تولید شده است.

در آذر ماه سال جاری به تعداد ۷۶هزار و ۹۱۶دستگاه انواع خودرو همچنین بالغ بر ۶۵هزار و ۶۰۳ دستگاه خودروی سواری تولید شده است.

خودرو
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر