کد خبر: 133870 A

در حال حاضر، در مجموع ۱۸۰ پروژه زیربنایی مطالعه شده(اعم از مطالعات امکان سنجی شده و تفضیلی) در اولویت اجرا قرار دارند که در صورت تامین اعتبار، با برنامه زمان‌بندی مناسب اجرایی خواهد شد.

مجری طرح ایجاد زیربنای لازم در معادن بزرگ و مناطق معدنی اعلام کرد: اکنون۱۰ پروژه زیربنایی معادن با اعتبار ۲۰۰ میلیارد ریال در دست اجرا است که پیش بینی می‌شود ۷ پروژه تا پایان سال جاری به بهره برداری برسد.

به گزارش ایلنا، علی صدیقی فر با بیان این مطلب گفت: تاکنون، ۳۷ پروژه زیربنایی با اعتبار ۷۰۰ میلیارد ریال در قالب طرح ایجاد زیربنای لازم در معادن بزرگ و مناطق معدنی اجرا و به مرحله بهره برداری رسیده است.

وی ادامه داد: این پروژه‌ها در ۲ بخش راهسازی و برق رسانی بوده که در نقاط مختلف کشور اجرا می‌شود.

مجری طرح ایجاد زیربنای لازم در معادن بزرگ و مناطق معدنی با اشاره به اینکه این طرح به منظور احداثو توسعه زیرساخت‌های مورد نیاز مناطق معدنی با هدف توسعه اقتصادی و اجتماعی، ایجاد زمینه‌های بیشتر و بهتر برای سرمایه گذاری بخش خصوصی، افزایش اشتغال در بخش معدن و صنایع معدنی در سال ۸۵ آغاز شد، اظهار داشت: بر اساس مطالعات صورت گرفته توسط مشاوران طرح، ۷۵۰ منطقه معدنی بر اساس شاخص‌های تعریف شده(شامل میزان و ذخیره معدنی نوع و ارزش ماده معدنی، میزان اشتغال زایی و محرومیت منطقه) شناسایی شدند که از این می‌ان، ۴۰ پروژه راهسازی و ۴۰ پروژه برق رسانی در اولویت اجرا قرار گرفتند.

وی افزود: در حال حاضر، در مجموع ۱۸۰ پروژه زیربنایی مطالعه شده(اعم از مطالعات امکان سنجی شده و تفضیلی) در اولویت اجرا قرار دارند که در صورت تامین اعتبار، با برنامه زمان بندی مناسب اجرایی خواهد شد.

به گفته وی، طرح ایجاد زیربناهای لازم در معادن بزرگ و مناطق معدنی - که بر اساس سند ملی توسعه بخش‌های صنعت و معدن تعریف شده - یکی از طرح‌های اساسی و محوری برای تحقق سر فصل‌های سند اجرایی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران است.

معدن
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر