کد خبر: 136602 A

بانک مرکزی اعلام کرد؛

بانک مرکزی متوسط قیمت خرده‌فروشی برخی از مواد خوراکی در تهران را در هفته منتهی به ۲۰ دیماه منتشر کرد که طبق آن قیمت لبنیات، چای و روغن نباتی نسبت به هفته گذشته هیچ تغییری را نشان نمی‌دهد.

بر اساس این گزارش قیمت تخم‌مرغ، برنج، حبوبات، میوه‌های تازه، گوشت قرمز و گوشت مرغ نسبت به هفته قبل کاهش قیمت داشته و همچنین نرخ سبزی‌های تازه و قند و شکر افزایش داشته است.

به گزارش ایلنا، در هفته مورد گزارش در گروه لبنیات تنها قیمت پنیر غیر پاستوریزه افزایش یافته و با بهای سایر اقلام این گروه بدون تغییر بوده است.

قیمت تخم‌مرغ نیز ۰.۳ درصد کاهش یافته و برای هر شانه هزینه‌ای بین ۷۹۵۰ تا ۱۰ هزار و ۶۰۰ تومان در نظر گرفته شده است.

همچنین بانک مرکزی اعلام کرده بهای برنج داخلی درجه یک و درجه دو در هفته گذشته به ترتیب معادل ۰.۱ درصد و ۰.۵ درصد کاهش داشته است.

در گروه حبوبات نیز به جز لوبیا قرمز بهای سایر اقلام بین ۰.۱ تا ۲.۲ درصد کاهش داشته‌اند.
طبق این گزارش در میادین میوه و تره‌بار زیر نظر شهرداری برخی از میوه‌ها عرضه نمی‌شده و سایر اقلام نیز مانند میوه و سبزی تازه از نظر کیفی سطح پایینی داشتند.

در میوه فروشی‌های سطح شهر نیز بعضی از میوه‌ها مانند پرتقال‌، نارنگی، لیمو شیرین و هندوانه کاهش قیمت داشتند اما سایر اقلام این گروه با افزایشی بین ۰.۴ تا ۲.۳ درصدی روبرو بودند. نرخ سبزی‌های تازه نیز افزایش داشته است.

در بازار گوشت قرمز و سفید نیز تمامی اقلام کاهش قیمت داشتند و به این ترتیب در این هفته قیمت گوشت گوسفند ۰.۴ درصد، گوشت تازه گوساله ۰.۷ درصد و گوشت مرغ نیم درصد پایین آمده است.

همچنین در این هفته بهای قند و شکر نیز افزایش یافته اما چای خارجی و روغن نباتی بدون تغییر باقی مانده است.

در بازار خرده فروشی نیز بسیاری از قیمت‌ها یا با کاهش همراه بوده و یا ثابت مانده‌اند البته در این بین قیمت برخی از میوه‌ها و سبزی‌ها درصدی افزایش نشان می‌دهند. گفتنی است در بین قیمت‌های کاهشی نیز پرتقال درجه دو و همچنین عدس و لپه بیشترین کاهش قیمت را در هفته گذشته تجربه کردند.

کالا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر