کد خبر: 137765 A

رییس اتحادیه سراسری شرکت‌های تعاونی لاستیک، روغن و فیلتر در گفتگو با ایلنا:

بررسی‌هایی که از نحوه توزیع محصولات از سوی ستاد تنظیم بازار و سازمان تعزیرات صورت گرفته نشان می‌دهد در زمانی که بازار در شرایط بحرانی بوده همین توزیع‌ مویرگی اتحادیه‌ها باعثثبات و حتی کاهش قیمت‌ها شده است.

رییس اتحادیه سراسری شرکت‌های تعاونی لاستیک، روغن و فیلتر از افزایش دلال بازی‌ها در بازار لاستیک خبر داد.

محسن شرف الاسلامی، رییس اتحادیه سراسری شرکت‌های تعاونی لاستیک، روغن و فیلتر در گفتگو با خبرنگار ایلنا در واکنش به صحبت های اخیر جواد تقوی رییس سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان اظهار داشت: رییس سازمان حمایت گفته‌اند حذف تخفیف ۳ درصدی فروش لاستیک از سوی کارخانجات به تعاونی‌ها بدلیل عدم اعمال این تخفیف برای مصرف کنندگان بوده است این در حالی است که این نگرانی در صورتی می‌توانست درست باشد که این تخفیفات بدون آنکه تاثیری در بازار داشته باشد از سوی تعاونیها هزینه می‌شد.

وی افزود: فرمولی که در گذشته سازمان حمایت تعیین کرده بود و مبنای محاسبه فروش از سوی تولیدکنندگان بوده است. در واقع بر اساس کارشناسی‌هایی بوده که در جهت یکسان سازی و ثبات قیمت‌ها صورت گرفته است. بنابراین به نظر می‌رسد احتمالا اظهار نظر رییس سازمان حمایت تحت تاثیر گزارشات غیر واقعی بوده است.

شرف الاسلامی خاطر نشان کرد: بررسی‌هایی که از نحوه توزیع محصولات از سوی ستاد تنظیم بازار و سازمان بازرسی شورای اصناف صورت گرفته نشان می‌دهد در زمانی که بازار در شرایط بحرانی بوده همین توزیع‌ مویرگی از سوی اتحادیه‌ و تعاونیهای تحت پوشش بوده که باعثثبات و حتی کاهش قیمت‌ها شده است.

وی گفت: با نزدیک شدن به ایام پایانی سال و افزایش تقاضای خرید از آنجاییکه توزیع مویرگی تعاونی‌ها را در بازار شاهد نخواهیم بود. این خلاء امکان سوء‌استفاده افراد سودجو و در نتیجه گرانی لاستیک را در بازار فراهم خواهد کرد.

رییس اتحادیه سراسری شرکت‌های تعاونی لاستیک افزود: تصمیم اخیر سازمان حمایت اگر چه به ظاهر به نفع مصرف کننده است اما در واقع این تخفیفات بابت هزینه‌هایی است که تعاونی‌ها برای توزیع مویرگی و در جهت ثبات و آرامش در بازار پرداخت می‌کنند که در غیر این صورت نه تنها لاستیک گران خواهد شد بلکه سازمان حمایت با این تصمیم عملا زمینه حذف بخش گسترده‌ای از تعاونی ها و بی‌کاری تعداد زیادی از افراد مشغول در این حوزه را فراهم آورده است

وی در خاتمه گفت: باید توجه داشت که بسیاری از عوامل توزیع کارخانجات شرکت‌های کاغذی و بدون وجاهت قانونی هستند که تولیدکنندگان برای فرار از مالیات محصولات خود را به آنها واگذار می کنند. که این اقدام نتیجه ای جر سپردن بازار به دست دلالان و گرانی لاستیک نخواهد داشت

اتحادیه تعاونی‌های لاستیک و روغن
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر