کد خبر: 138453 A

با تولید حدود ۴.۳ میلیون تن؛

آذر امسال با رشد ۱۵ درصدی در مجموع یک میلیون و ۳۵۷ هزار و ۲۲۶ تن شمش فولادی در کشور تولید شده است

گزارش های مربوط به عملکرد شرکت های فولادی داخلی، نشان می دهد که شرکت فولاد مبارکه اصفهان برای نهمین ماه متوالی، جایگاه نخست تولید فولاد کشور را در اختیار دارد.

به گزارش ایلنا، شرکت های فولادی کشور از ابتدای فروردین تا پایان آذر، ۱۱ میلیون و ۹۰۶ هزار و ۴۱۷ تن شمش تولید کردند. در حالی که میزان تولید شمش فولاد کشور در مدت مشابه سال گذشته، ۱۰ میلیون و ۸۴۳ هزار و ۷۱۴ تن بود که حاکی از رشد حدود ۱۰ درصدی تولید است.

از میان شرکت های بزرگ تولید کننده فولاد کشور، «فولاد مبارکه» با تولید ۴ میلیون و ۲۹۱ هزار و ۷۲۳ تن، «فولاد خوزستان» ۲ میلیون و ۷۵۷ هزار و ۳۵ تن و «ذوب آهن اصفهان» یک میلیون و ۶۰۷ هزار و ۴۰۶ تن، به ترتیب رتبه های اول تا سوم را در تولید فولاد خام کسب کردند. از این رو، در حال حاضر شرکت های مذکور حدود ۷۳ درصد تولید فولاد خام کشور را تولید می کنند.

همچنین، شرکت های بزرگ دیگر تولید کننده فولاد خام شامل فولاد هرمزگان با تولید ۸۰۹ هزار و ۶۸۵ تن، فولاد خراسان ۵۳۱ هزار و ۹۹۵ تن، سبا ۵۳۰ هزار و ۴۴۳ تن، فولاد آلیاژی ایران ۲۶۶ هزار و ۹۹۴ تن و گروه ملی صنعت فولاد ایران ۲۴۲ هزار و ۵۳۶ تن بود.

طبق این گزارش، طی آذر سال ۹۲، در مجموع یک میلیون و ۳۵۷ هزار و ۲۲۶ تن شمش فولادی در کشور تولید شد که در مقایسه با میزان شمش فولاد تولید شده در مدت مشابه سال گذشته(یک میلیون و ۱۸۸ هزار و ۶۱۲ تن)، حاکی از رشد ۱۵ درصدی تولید است.

بر اساس گزارش یاد شده، طی ۹ ماهه امسال، ۱۲میلیون و ۵۶۰ هزار و ۱۲۲ تن انواع محصولات فولادی(تیرآهن، ورق عریض، ورق گرم، ورق گالوانیزه، میلگرد، کلاف و لوله) توسط شرکت های فولادی تولید شد. این رقم در ماه آذر، یک میلیون و ۴۳۵ هزار و ۲۳۹ تن بود.

فولاد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر