کد خبر: 138909 A

گزارش ایلنا از بازار خودروهای داخلی؛

بررسی‌ها از وضعیت بازار خودروهای داخلی نشان می‌دهد معاملات این خودروها از رونق برخوردار نبوده و مصرف کنندگان به انتظار کاهش بیشتر قیمتها خریدهای خود را به آینده موکول کرده‌اند.

علیرغم کاهش قیمت خودروهای وارداتی قیمت خودروهای داخلی تغییر خاصی نداشته است.

به گزارش خبرنگار ایلنا، با وجودی که در چند روز گذشته شاهد کاهش قیمت نسبی در خودروهای وارداتی بوده‌ایم. اما بررسی‌ها از وضعیت بازار خودروهای داخلی نشان می‌دهد معاملات این خودروها از رونق برخوردار نبوده و مصرف کنندگان به انتظار کاهش بیشتر قیمتها که از سوی برخی از مسئولان و انجمن‌ها مطرح شده خریدهای خود را به آینده موکول کرده و همین موضوع موجبات رکود انتظاری را در بازار داخلی علی الخصوص در حوزه خودروهای صفر کیلومتر فراهم اورده است

گفتنی است این رکود در حالی صورت می‌گیرد که دبیر انجمن خودروسازان اخیرا اعلام کرده با توجه به زیان‌دهی خودروسازان کاهش قیمتی در خودروهای داخلی رخ نخواهد داد.

به گزارش ایلنا، هم اکنون در بازار خودروهای داخلی پراید با قیمت ۲۲ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان و پراید ۱۱۱ با قیمت ۱۹ میلیون تومان فروخته می‌شود، همچنین در این بازار پ‍ژو ۴۰۵ ۲۸ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان و پژو ۲۰۶ با قیمت حدود ۳۶ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان فروخته می شود. گفتنی است قیمت تندر۹۰ در بازار حدود ۳۷ میلیون تومان تعیین شده است.

سایه رکود همچنان باقی است
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر