کد خبر: 139483 A

دنیا مالی خبر داد:

فاز ۱ نمایشگاه شهر آفتاب تاکنون بیش از ۷۵ درصد پیشرفت فیزیکی داشته و به احتمال زیاد فاز ۱ نمایشگاه شهر آفتاب شهریور ۹۳ به بهره برداری می‌رسد.

حسین اسفهبدی، مدیرعامل شرکت نمایشگاه بین‌المللی چند روز پیش در مورد توافق اولیه با شهرداری و شورای شهر و شرکت سرمایه‌گذاری شهرداری تهران گفت: با توجه به این توافق اولیه قرار است نمایشگاهی که در کنار عوارضی اتوبان قم در حال احداثاست و شهر آفتاب نام دارد با نمایشگاه بین‌المللی تهران مشارکت داشته باشد تا بر این اساس نمایشگاه‌های بزرگ در شهر آفتاب برگزار شود.

وی گفته است: این نمایشگاه براساس آخرین استانداردهای دنیا ساخته می‌شود و سالن‌های آن هم از نمایشگاه‌ بین‌المللی تهران بزرگ‌تر خواهد بود.

همچنین اگر براساس پیش‌بینی‌ها نمایشگاه پرند و شهر آفتاب با نمایشگاه بین‌المللی تهران شریک شوند موضوع واگذاری نمایشگاه بین‌المللی حل خواهد شد و واگذاری شراکتی نمایشگاه بین‌المللی تهران به شهرداری انجام خواهد شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، پروژه مجموعه نمایشگاهی شهرآفتاب در جنوب شهر تهران در زمینی به مساحت ۱۶۰ هکتار در مجاورت مرقد مطهر امام خمینی(ره) و به فاصله اندکی از فرودگاه امام خمینی(ره) در مسیر اتوبان تهران - قم واقع شده است.

این مجموعه دارای یک ورودی شرقی از طریق اتوبان تهران – قم و یک ورودی از کمربندی شهرآفتاب است


این مجموعه از چهار بخش اصلی نمایشگاه‌ها، مرکز تجارت، مرکز اقامتی و بخش خدمات و پشتیبانی تشکیل شده است.


در این رابطه احمد دنیا مالی، رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای اسلامی شهر تهران به خبرنگار ایلنا می‌گوید: فاز ۱ شهر آفتاب هنوز تکمیل نشده اما بر اساس توافقات صورت گرفته شرکت نمایشگاههای بین المللی با شهرداری تهران این طرح به صورت مشترک ساماندهی خواهد شد


وی افزود: در بازدیدی که از سوی کمیسیون عمران صورت گرفت فاز ۱ نمایشگاه شهر آفتاب تاکنون بیش از ۷۵ درصد پیشرفت فیزیکی داشته و و به احتمال زیاد فاز ۱ نمایشگاه شهر آفتاب شهریور ۹۳ به بهره برداری می‌رسد


دنیا مالی خاطر نشان کرد: مساحت این نمایشگاه حدود ۱۶۰ هکتار است که حجم سرمایه گذاری‌ها در بخش نمایشگاهی ۲ هزار میلیارد تومان و در بخش تجاری و هتل‌ها حدود هزار میلیارد تومان است


وی تصریح کرد: در گام اول کلیه زیربناهای فرعی و اصلی اعم از تونل‌های تاسیساتی به طول ۲ کیلومتر، فضای سرپوشیده نمایشگاه با ۲۵ هزار متر مربع، فضای رو باز با ۳۲ هزار متر مربع و ۲۰ هزار متر فضای خدماتی و تاسیساتی ساخته خواهد شد.
دنیا مالی تصریح کرد: همچنین ۳۷ هزار متر مربع ساختمان ورودی نمایشگاه و ۸ هزار متر مربع ساختمان ورودی و ملل که هم اکنون آماده بهره برداری است در فاز ۱ و گام نخست در سال آینده افتتاح می‌شود.


وی در خاتمه گفت: این پروژه یکی از مهم‌ترین مجموعه‌های بزرگ پایتخت محسوب می‌شود که با بهره برداری از آن حجم سنگین ترافیک در زمان برگزاری نمایشگاه‌ها کاسته خواهد شد. ‌

نمایشگاه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر