کد خبر: 139509 A

رییس اتحادیه میوه و سبزی تهران در گفتگو با ایلنا:

تفاوت قیمت بادمجان به دلیل تازه بودن بادمجان بندرعباس است که تا ۱۵ روز آینده و با به بازار آمدن بادمجان محورهای دیگر بندرعباس این افزایش قیمت فروکش خواهد کرد.

حسین مهاجران رییس اتحادیه میوه و سبزی تهران در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا در خصوص گران شدن چند قلم از صیفی‌جات اظهار داشت: قیمت پیاز از هشتصد تومان به هزار و صد تومان رسیده است که این افزایش ۳۰۰ تومانی مقطعی خواهد بود و تا بیست روز آینده با تزریق پیاز چند منطقه به بازار قیمت تنظیم خواهد شد.

وی در خصوص افزایش قیمت بادمجان گفت: در حال حاضر بادمجان بندرعباس نو به بازار آمده است که با قیمت دو هزار و ۵۰۰ تومان در بازارمیوه و تره‌بار عرضه می‌شود و در مقایسه با بادمجان کیلویی هشتصد تومان کهنه میناب تفاوت قیمت فاحشی دارد.

مهاجران تصریح کرد: این تفاوت قیمت به دلیل تازه بودن بادمجان بندرعباس است که تا ۱۵ روز آینده و با به بازار آمدن بادمجان محورهای دیگر بندرعباس این افزایش قیمت فروکش خواهد کرد.

وی در خصوص قیمت سیب درختی گفت: در مقایسه با ماه گذشته ۵۰۰ تومان کاهش داشته است و قیمت سیب کیفیت خوب از ۵هزار تومان به چهار هزار و پانصد تومان رسیده است همچنین کیفیت متوسط به هزار و پانصد تومان رسیده است.

رییس اتحادیه میوه و سبزی تهران ادامه داد: قیمت پرتقال با صد تومان افزایش به هزارو ششصد تومان رسیده است و سیب زمینی در همان رنج هزار و هشتصد تا دو هزار تومان ثابت مانده است.

مهاجران با اعلام ثابت ماندن قیمت خیار و گوجه گفت: قیمت خیار و گوجه گلخانه‌ای ۴ هزار همچنین خیار و گوجه بوته‌ای هزارو پانصد تا دو هزاروپانصد تومان است.

کاهش قیمت برخی اقلام تا 20 روز آینده
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر