کد خبر: 139846 A

وزیر کشاورزی اعلام کرد؛

وزیر جهاد کشاورزی اعلام کرد: وام‌های کشاورزی و تسهیلات اعتباری این بخش تنها به تولیدکنندگان و کشاورزان تعلق خواهد گرفت.

وزیر جهاد کشاورزی اعلام کرد: وام‌های کشاورزی و تسهیلات اعتباری این بخش تنها به تولیدکنندگان و کشاورزان تعلق خواهد گرفت.

به گزارش ایلنا، محمود حجتی با تاکید بر لزوم استفاده از ظرفیت کارخانه‌های تولیدی تراکتور و ماشین‌آلات کشاورزی کشور گفت: نباید این توقع و انتظار وجود داشته باشد که وام در نظر گرفته شده برای خرید تراکتور و ادوات کشاورزی به کارخانه‌های تولید کننده یا واردکننده اختصاص داده شود چراکه کشاورزان ناگزیزند از زمان معرفی بانک عامل اقساط وام را به همراه سود تسهیلات متقبل شوند.

وی افزود: تلاش می کنیم با کمک سایر وزارتخانه‌ها و سازما‌های مسئول مشکل تامین اعتبار کارخانه‌های تولیدکننده تراکتور و کمباین را به شکلی عملی مرتفع کنیم و در صورت تقاضای کارخانه‌ها برای استفاده از تسهیلات کشاورزان لازم است سود منطقی بابت زمان تولید تا تحویل ادوات و ماشین آلات برای کشاورزان و صاحبان اصلی وام در نظر گرفته شود.

به گزارش ایلنا، ستاد مکانیزاسیون کشاورزی که با هدف دستیابی به افزایش بهره وری ماشین آلات و مکانیزه کردن تولیدات کشاورزی تشکیل شده، مصوبات آن زیر نظر وزیر جهاد کشاورزی صادر می شود.

گفتنی است در سال جاری بیش از ۷۵۰۰ میلیارد ریال اعتبار بانکی برای این بخش تخصیص یافته که تاکنون بالغ بر ۱۱۱۰ میلیارد ریال ان جذب شده است.

تسهیلات مکانیزاسیون فقط به کشاورزان تعلق می‌گیرد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر