کد خبر: 142750 A

مدیر عامل سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران خبر داد:

۳۱ هزار طرح با مساحت ۱۶ هزار هکتار در شهرک‌ها و نواحی صنعتی کشور به بهره برداری رسیده است.

مدیر عامل سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران گفت: در راستای اصل ۴۴ قانون اساسی وقانون واگذاری شهرک‌ها و نواحی صنعتی به بخش خصوصی، اداره بیش از ۱۰۰ شهرک و ناحیه صنعتی درکشور به طور کامل به شرکتهای خدماتی بخش خصوصی واگذار شد.

به گزارش ایلنا، سید محمد علی سید ابریشمی در حاشیه بازدید از واحدهای صنعتی مستقر در شهرک صنعتی کاسپین استان قزوین با اعلام این مطلب افزود: با توجه به نقش نظارتی شرکت شهرکهای صنعتی کشور، باید در صورت بروز مشکلات زیربنایی و زیرسازی شهرک‌ها برای مرتفع نمودن آن تلاش کرد.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت تصریح کرد: ۳۱ هزار طرح با مساحت ۱۶ هزار هکتار در شهرک‌ها و نواحی صنعتی کشور به بهره برداری رسیده است.

سید ابریشمی با اشاره به تعطیلی واحدهای صنعتی گفت: هم اکنون بیش از ۵ هزار واحد صنعتی در کشور داریم که به دلیل مشکلات عدیده تعطیل هستند و مهم‌ترین دلیل تعطیلی واحد‌ها مشکل نقدینگی برای تامین مواد اولیه است.

وی اظهار امیدواری کرد: با سیاستهای اتجاذ شده از سوی دولت در زمینه استفاده از منابع مختلف باید در جهت راه اندازی مجدد واحد‌ها تلاش مضاعف کرد تا بتوانند مواد اولیه مورد نیاز خود را تامین کنند.

گفتنی است در سومین روز از دهه مبارک فجر سید محمد علی سید ابریشمی به همراه وزیر صنعت، معدن و تجارت در بهره برداری از واحدهای صنعتی تولید کننده ورقهای گالوانیزه و تولید کننده کامیونتهای سنگین در قزوین حضور داشت و از شهرک صنعتی کاسپین و کارخانه نساجی دیباریس تولید کننده ریسندگی نخ پنبه و الیاف مصنوعی بازدید کرد.

صنعت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر