کد خبر: 147692 A

طی ده ماه گذشته؛

فولادسازان داخلی از ابتدای فروردین تا پایان دی‌ماه سالجاری ۱۳ میلیون و ۴۷ هزار و ۲۱۷ تن فولاد خام تولید کردند.

فولادسازان داخلی از ابتدای فروردین تا پایان دی‌ماه سالجاری ۱۳ میلیون و ۴۷ هزار و ۲۱۷ تن فولاد خام تولید کردند. تولید فولاد خام کشور در مدت مشابه سال گذشته ۱۱ میلیون و ۹۵۸ هزار و ۴۳۹ تن بود.

به گزارش ایلنا، از میان شرکت‌های بزرگ تولید کننده فولاد کشور فولاد مبارکه با تولید ۴ میلیون و ۶۰۵ هزار و ۹۱۳ تن، فولاد خوزستان با ۲ میلیون و ۹۷۵ هزار و ۷۸۷ تن و ذوب آهن اصفهان با یک میلیون و ۸۳۲ هزار و ۷۵ تن به ترتیب حائز رتبه‌های اول تا سوم در تولید فولاد خام شدند. همچنین شرکت فولاد هرمزگان با تولید ۸۸۰ هزار و ۴۱ تن، فولاد خراسان با ۵۵۸ هزار و ۸۹۵ تن، سبا با ۵۹۲ هزار و ۷۷۲ تن، فولاد آلیاژی ایران با ۲۹۸ هزار و ۵۲۴ تن و گروه ملی صنعت فولاد ایران با ۲۵۶هزار و ۷۱۰ تن به ترتیب در ردیف شرکت‌های دیگر تولید کننده فولاد خام بودند.

در دی‌ماه امسال در مجموع یک میلیون و ۱۴۰هزار و ۷۵۶ تن شمش فولادی در کشور تولید شد که نسبت به میزان شمش فولاد تولید شده در مدت مشابه سال گذشته(یک میلیون و ۱۱۴ هزار و ۷۲۵ تن) رشد دو درصدی را در تولید تجربه کرد.

طبق این گزارش در ۱۰ ماهه امسال، ۱۳میلیون و ۹۰۶ هزار و ۸۳۶ تن انواع محصولات فولادی(تیرآهن، ورق عریض، ورق گرم، ورق گالوانیزه، میلگرد، کلاف و لوله) توسط شرکتهای فولادی تولید شد. این رقم در دی‌ماه، یک میلیون و ۳۴۶ هزار و ۷۱۴ تن بود.

فولاد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر