کد خبر: 147816 A

ایلنا: هیات هایی از نمایندگان مجالس کشورهای آفریقایی مراکش، چاد، کومور و جیبوتی از خطوط تولید شرکت سایپا بازدید کردن

به گزارش ایلنا، همزمان با برگزاری نهمین کنفرانس اتحادیه بین المجالس سازمان همکاری های اسلامی، ۴ هیات از نمایندگان کشورهای مراکش، چاد، کومور و جیبوتی در شرکت سایپا حاضر و از تکنولوژی و دستاوردهای این شرکت بازدید کردند.
در این مراسم عبداللطیف وهبی - رئیس هیات پارلمانی کشور مراکش ضمن ابراز خرسندی از تولید خودرو در ایران گفت: ایران در زمینه تولید خودرو به توانمندی های زیادی دست یافته و امیدوارم بتوانیم خودرو تیبا را که به طور کامل در ایران تولید شده به زودی در خیابان های کشور مراکش هم ببینیم.
وی افزود: قطعا با ایجاد تعامل بیشتر بین دو کشور در آینده ای نزدیک این امر محقق خواهد شد و محصولات سایپا در کشور مراکش حضور پیدا خواهد کرد و از این تعامل دو کشور بهره مند خواهند شد.
در این مراسم همچنین برهان حمید - رئیس مجلس کشور کومور نیز سایپا را شرکتی با قابلیت بالا در تولید خودرو دانست و گفت: در بازدیدی که از خطوط تولید شرکت سایپا داشتم از توانمندی های این شرکت اطلاع یافتم و امیدوارم در تولید و ارائه محصولات همچنان موفق باشند.
وی افزود: حضور هیات کشور کومور در سایپا نشان دهنده ارتباط خوب دو کشور است و امیدوارم این تعامل در حوزه های مختلف از جمله اقتصادی گسترش یابد.
برهان حمید پیشنهاد کرد: درصورت تمایل شرکت سایپا، جمعی از کارشناسان این کشور می توانند در شرکت سایپا حاضر و با دستاوردها و تکنولوژی های این شرکت آشنا شوند و این ارتباط قطعا در مراودات اقتصادی بین دو کشور در آینده اثرات مثبتی خواهد داشت.
دکتر عیسی یوسف نماینده مجلس چاد و عضو اتاق بازرگانی این کشور نیز ضمن ابراز رضایت از این بازدید گفت: کشور ایران یک کشور توسعه یافته است و در سال های اخیر رشد چشمگیری در همه زمینه ها داشته است و قطعا آینده بسیار خوبی دارد، کشور چاد هم یکی از کشورهای آفریقایی در حال توسعه است و امیدوارم این بازدید سر آغاز ایجاد همکاری اقتصادی به ویژه در حوزه خودرو بین دو کشور باشد.

بازدید روسای مجالس کشورهای آفریقایی از سایپا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر